“Lielajā dzintarā” koncertēs un meistarklasi pasniegs Stinga ģitārists Edins Karamazovs

Raksta attēls - “Lielajā dzintarā” koncertēs un meistarklasi pasniegs  Stinga ģitārists Edins Karamazovs Publicitātes foto

13.04.2017 / Parmuziku.lv

Sestdien, 6. maijā, pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks stīgu instrumentu - ģitāras un lautas – virtuoza, Bosnijā dzimušā Edina Karamazova solokoncerts “Elektriskais kontrapunkts”. Īpaši Liepājas koncertam veidotajā programmā uz lautas tiks atskaņota Johana Sebastiana Baha mūzika, bet elektriskās ģitāras skanējumā tiks izpildīti amerikāņu minimālista Stīva Reiha skaņdarbi.

Savu debiju aizsākot kā lautas spēlētājam 90. gadu beigās, mūziķis sevi pierādījis kā aizraujošāko un harismātiskāko šī nepierastā instrumenta spēles meistaru šodien. Viņa daudzpusīgajā un neapšaubāmi virtuozajā repertuārā ietilpst kompozīcijas sākot no senās - 16. gadsimta renesanses un baroka laikmeta mūzikas, līdz pat mūsdienīgu opusu atskaņojumiem uz šķietami aizvēsturiski reliktā instrumenta – lautas**.

Edins Karamazovs pārvalda daudzveidīgus, dažādu kultūru stīgu instrumentus un nebeidz eksperimentēt ar lautas instrumentālajām iespējām, iepludinot tās spēli gan mūsdienu mūzikā, gan daudzveidīgos laikmetīgās improvizācijas kontekstos.

Kā solists E.Karamazovs uzstājies kopā ar profesionālākajiem senās mūzikas izpildītājiem un sastāviem, līdz pavisam nejauši ģitāristu pamanījis un uzrunājis Stings, aicinot kļūt par savu skatuves partneri. Kopā ar pasaules slaveno Lielbritānijas popzvaigzni Edins ierakstījis albumu "Songs of the Labyrinth", ko izdevusi prestižā ierakstu kompānija "Deutsche Grammophon", un abi mūziķi koncertējuši kopā visā pasaulē.

“Karamazovs vienmēr bijis lielisks mākslinieks – tehniski izcils, muzikāli tēlains - un nekad nav baidījies riskēt,” teicis izdevuma Gramophone mūzikas kritiķis Viljams Jomans.

Koncertzāle "Lielais dzintars" aicina bērnus un jauniešus ar priekšzināšanām ģitāras spēlē, piedalīties arī ģitāras un lautas virtuoza meistarklasē. Piedaloties meistarklasē, dalībniekiem jābūt līdzi savai ģitārai un jāprot nospēlēt viens skaņdarbs pēc izvēles. Pieteikšanās, zvanot uz koncertzāles informatīvo tālr.: 634 24555. Meistarklase notiks 6. maijā pulksten 14, koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē. Vietu skaits – ierobežots. Dalība – bez maksas.

Edina Karamazova solokoncerts ir viens no sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” notikumiem, kas tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas domes atbalstu. Biļetes no 7 eiro nopērkamas visās Biļešu paradīzes kasēs, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides. Plašāka informācija par norisēm koncertzālē: www.lielaisdzintars.lv.

** Lauta -  vairāku stīgu strinkšķināmais stīgu instruments, kas tiek uzskatīts par ģitāras priekšteci. Lautas tembrālais skanējums ir līdzīgs arfas, klavesīna, mandolīnas un ģitāras skaņām. Kā mūzikas instruments tā pazīstama jau vismaz 3000 gadu un īpašu popularitāti guvusi Eiropā no 16. līdz 18. gadsimtam.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!