Latvijas Televīzija šovakar pārraidīs koncertu “Ukrainas brīvībai”

Raksta attēls - Latvijas Televīzija šovakar pārraidīs koncertu “Ukrainas brīvībai”

25.02.2022

Šovakar, 25. februārī, plkst. 18.00 Latvijas Televīzija pārraidīs koncertu “Ukrainas brīvībai”, kurā Latvijas mūziķi, kā arī Dziesmu un deju svētku kustības dalībnieki – kori, pūtēju orķestri, tautas deju kolektīvi un folkloras kopas – veltīs savus priekšnesumus Ukrainas atbalstam.

Koncerts “Ukrainas brīvībai” būs skatāms:

  • LTV1 (tiešraide no plkst. 18.00 līdz 19.00, koncerta turpinājums ierakstā – plkst. 20.45).
  • Sabiedrisko mediju portālā LSM, Latvijas Televīzijas, LTV Ziņu dienesta, LSM, 100g kultūras un Rīgas domes Facebook kontos, kā arī LTV un 16+ Youtube kontos (tiešraide no plkst. 18.00).

Pasākums ir spontāns un brīvprātīgs kultūras nozares atbalsts Ukrainai, kas šobrīd piedzīvo plaša mēroga Krievijas militāro agresiju. Mūzika un deja ir nozares instrumenti, ar kuriem “trāpīt sirdīs”, paust atbalstu un reizē izteikt protestu pret agresiju.

Koncertā skanēs Jāņa Norviļa, Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola, Raimonda Tigula, Mārtiņa Brauna, Raimonda Paula u.c. komponistu skaņdarbi, latviešu tautas dziesmas un ukraiņu tautai būtiska mūzika.

Koru programmu diriģēs Mārtiņš Ozoliņš, Ivars Cinkuss, Mārtiņš Klišāns, Romāns Vanags, Māris Sirmais, Aira Birziņa, Sigvards Kļava, Valdis Butāns, Ints Teterovskis un Jānis Puriņš.

Līdzās Dziesmu un deju svētku kustības dalībniekiem uzstāsies Ralfs Eilands, “DaGamba”, “Tautumeitas”, Ieva Akuratere, Igo, Ainars Virga, Olga Rajecka, Lauris Reiniks, Ingus Ulmanis, ansis, “Dzelzs vilks”, “Laime pilnīga”, “Iļģi”, Katrīna Dimanta, “Ducele”, “Rehu the Fool”, “Citi zēni”, “Sudden Lights”, Elza Rozentāle, Kristīne Prauliņa, Jānis Aišpurs, Aija Andrejeva, Samanta Tīna, Miks Galvanovskis, Kārlis Kazāks, “Kalnejas”, “Coco’nuts”, “Sub Scriptum”, Loreta Reide, Patrisha, Katrīna Gupalo, Markus Riva, Kārlis Būmeistars, Edavārdi, pianiste Līga Paegle, DJ Monsta, PM2THEAM un Kārlis Ķilkuts.

Televīzijas pārraidi vadīs Reinis Ošenieks un Lauris Reiniks, koncertu – Viktorija Prituljaka, Lauris Reiniks, Oskars Lepers, Jānis Pētersons no grupas “Citi zēni”, Jānis Skutelis, Aleksandrs Guzenko (Comedy Latvia), Juris Millers.

Koncerts ir mūziķa Ralfa Eilanda iniciatīva; to organizē Rīgas dome un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Organizatori drošības nolūkos mudina koncertu skatīties LTV1 vai interneta platformās, apmeklētājus klātienē pie Rīgas Kongresu nama – iespēju robežās ievērot epidemioloģiskās drošības noteikumus. Turpināsim būt piesardzīgi!

Ikviens koncerta skatītājs aicināts palīdzēt ukraiņu bērniem, sirmgalvjiem, mammām un tētiem – ziedot iespējams labdarības organizācijas Ziedot.lv mājas lapā: https://www.ziedot.lv/ukrainas-cilvekiem-4203.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!