Latvijas mūzikā ar debijas singlu sevi piesaka daudzsološā Baiba Dēķena

Raksta attēls - Latvijas mūzikā ar debijas singlu sevi piesaka daudzsološā Baiba Dēķena Attēlā Baiba Dēķena, Publicitātes foto

17.02.2017 / Parmuziku.lv

Austrijā dzīvojošā latviešu mūziķe Baiba Dēķena publicē pirmo singlu “Running” no vasarā gaidāmā debijas albuma.

 Par dziesmas “Running” kā pirmā singla izvēli Baiba teic šādi - “Šī ir viena no jaunākajām dziesmām albumā un man svarīgi to bija izdot kā pirmo singlu, jo dziesma patiesībā raksturo pašu albuma tapšanas procesu, kā arī manu un, manuprāt, arī daudzu vienaudžu ikdienu. Mūsdienu pārsātinātībā bieži esam tik aizrāvušies ar darbiem, projektiem un idejām, ka vairs neprotam apstāties, ieelpot un pabūt ar sevi. Un tad sanāk tāda skriešana projām no sevis, gluži kā teikts dziesmā - “skriet, kamēr asiņo.” 

Baiba Dēķena ir augusi Tukuma novadā, vēlāk studējusi Liepājā, savukārt pēdējos divus gadus dzīvo Austrijas slēpotāju paradīzē – Insbrukā.  Bērnībā baudījusi Latvijas lauku dabas maģiskumu un pasaku tēlu klātbūtni, Baiba joprojām šajās atmiņās smeļas iedvesmu savu dziesmu tapšanā. Dziedātājas Baibas Dēķenas muzikālajās izpausmēs savijas sievišķīgi spēcīgs vokāls ar vienkāršām, intīmām un melanholiskām melodijām. Iekļaujot elektroniskās mūzikas elementus, Baiba savai mūzikai piešķir viegli dūmakainu, dinamisku un maģisku atmosfēru, kura nemanāmi saplūst kopā ar savu klausītāju.

 Dziedātājas radošo pašizpausmi papildina Kristofs Holcnehts, kurš ir atbildīgs par ritma elementu un elektroniskās mūzikas skaņu ievīšanu Baibas daiļradē.

 Šobrīd Baiba Dēķena aktīvi muzicē Austrijā, turpina darbu pie debijas albuma un plāno koncertus gan Austrijā, gan Latvijā un arī citviet Eiropā.

 Baibas Dēķenas muzikālajām gaitām līdzi sekot var viņas mājaslapā - http://baibadekena.com/ un sociālajā tīklā facebook - https://www.facebook.com/baibadekenamusic

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!