Latvijas fitnesa treneri iesaka savas iecienītākās dziesmas treniņam

Raksta attēls - Latvijas fitnesa treneri iesaka savas iecienītākās dziesmas treniņam Attēlā: Kaspars Ozoliņš, publicitātes foto

17.05.2017 / Parmuziku.lv

Neatkarīgi no tā, vai tikai nesen esi sācis sportot, vai to sauc par savu dzīvesveidu jau gadiem, mūzika ir viens no labākajiem veidiem sevis motivēšanai. Par to pārliecināti ir arī fitnesa treneri Viesturs Saldavs, Ramona Simona Mežgaile un Kaspars Ozoliņš, kuri kopā ar Samsung sagatavojuši savu iecienītāko dziesmu sarakstu lietotnē Spotify, ko ikviens sporta entuziasts aicināts klausīties arī savos treniņos.

SPORTO KĀ VIESTURS SALDAVS

Tiešā saite: http://spoti.fi/2r3F4dn

Alternatīvā fitnesa treneris Viesturs Saldavs ir pārliecināts, ka mūzika spēj cilvēku uzmundrināt, motivēt un dot enerģiju. “Man ļoti svarīgi ir dziesmas vārdi. Neatkarīgi no tā, par ko ir dziesma – mīlestību, dejošanu vai vasaru – pietiek ar dažiem motivējošiem atslēgas vārdiem, kas spēj uzkurināt un dot spēkus brīžos, kad esmu sprīža attālumā no salūšanas,” saka Viesturs un ir pārliecināts, ka tas attiecas kā uz sportu, tā uz jebkuru dzīves situāciju. Viņaprāt, mūzika spēj radīt atmosfēru, un tā kā katrs treniņš ir maza cīņa ir sevi, svarīgi, lai šim duelim būtu arī savs maršs. Viestura iecienīto dziesmu sarakstā atrodama Dzelzs Vilka “Uijā, uijā nikni vilki”, Ozola “Bokss” un grupas The Script “Hall of Fame”.

Trenējoties pats, Viesturs izmanto Samsung Gear IconX bezvadu austiņas. Būt brīvam no vadiem un neierobežotam kustībās ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem tieši augstas intensitātes treniņos.

Viesturs arī atzīst, ka, cienot mūziķus un viņu darbu, vienmēr cenšas izmantot legāli iegūtus skaņdarbus, jo “tā ir tikai cilvēciski godīga attieksme pret tiem, kas palīdz treniņā, darbā, dzīvē, svētkos un jebkur citur, kur savu mīļāko dziesmu ir iespējams ieslēgt.”

SPORTO KĀ KASPARS OZOLIŅŠ

Tiešā saite: http://spoti.fi/2quTTXr

“Mūzika man vienmēr ir bijusi svarīga sastāvdaļa gan vadītajās grupu nodarbības DCH Studijā, gan pašam savos treniņos. Tā iedvesmo, dod enerģiju un paceļ spārnos,” saka fitnesa treneris Kaspars Ozoliņš. Lai atrastu jaunu, nedzirdētu vai labi aizmirstu mūziku, viņam talkā visbiežāk nāk Spotify lietotne. Kad iemīļotais mūzikas saraksts ir tapis, to ir ērti klausīties bezvadu austiņās IconX. Un, pateicoties Bluetooth savienojumam, telefonu var novietot kādā drošākā vietā, kur tā ekrāns nevar netīšām atsisties pret sporta inventāru vai pati ierīce vienkārši izkrist no kabatas.

“Ja grupu treniņos svarīga ir dažādība mūzikas stilu izvelē, lai tā patiktu vairumam vingrotāju, tad savos treniņos es klausos to, kas atbilst tā brīža garastāvoklim. Dažreiz cilāju svarus klausoties Verdi rekviēmu un arī tas iedvesmo izdarīt vairāk,” stāsta Kaspars, kura dziesmu sarakstā atrodamas arī Manic Street Preachers roķīgajā stilā iedziedātā Riannas “Umbrella”, Led Zeppelin “Immigrant song”, tituldziesma no filmas “Suicide Squad” un citas.

Savukārt skriešanas laikā Kaspara labākā mūzika ir apkārtējās dabas un pilsētvides skaņas.

SPORTO KĀ RAMONA SIMONA MEŽGAILE

Tiešā saite: http://spoti.fi/2qr8d53

Viena no kustības “MommyFit” veidotājām un trenerēm, trīs bērnu māmiņa Ramona Simona Mežgaile gan savos vadītājos treniņos, gan sportojot dabā pati vadās pēc tā, lai mūzika būtu pēc iespējas dažādāka. Tomēr kā primārais kritērijs dziesmu atlasē kalpo ritms, kas pielāgots treniņa intensitātei un veidam.

“Katrai dziesmai ir jābūt kā pārsteigumam tās klausītājiem. Turklāt ne vienmēr tam jābūt svaigākajam singlam, arī labi aizmirstie un skanīgie gabali lēcienu, skrējienu vai pietupienu var padarīt sparīgāku,” saka Ramona. Arī viņas sagatavotajā top mūzikas sarakstā atlasītas tieši dziesmas ar stāžu kā, piemēram, Eminema “Not afraid”, Demijas Lovato “Confident”, Fifth Harmony “Worth It” un citas. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!