Latvijā uzstāsies Latīņamerikas Grammy laureāte Gabija Moreno

Raksta attēls - Latvijā uzstāsies Latīņamerikas Grammy laureāte Gabija Moreno Foto: Steven Pisano, Wikimedia.org

27.11.2017 / Parmuziku.lv

2018. gada 10. maijā Rīgā, VEF Kultūras pilī, un 12. maijā Vidzemes koncertzālē Cēsis uzstāsies Latīņamerikas "Grammy" laureāte Gabija Moreno (Gaby Moreno). Gvatemalā dzimusī, Losandželosā dzīvojošā dziesminiece Gabija Moreno ļauj savam talantam izpausties daudzveidīgā stilistikā – folkmūzikā, blūzā un džezā, dziedot spāņu un angļu valodās.

Savas muzikālās kvalitātes Gabija Moreno attīstījusi apzinīgā disciplinētā darbā, kas ir mūzikas kritiķu un klausītāju augstu novērtēts. “Moreno vokāls ir kvēls un stilistiski padevīgs, lai viņa turp un atpakaļ viegli variētu starp bosanovu uz blūzroku,” mākslinieci raksturo radiostacijas NPR radījums “Tiny Desk”. Bet laikraksts “New York Times” mūziķes balsij velta epitetu “blūza balss ar Edītes Piafas krāšņumu”.

2013. gadā mūziķe ieguvusi Latīņamerikas Grammy kā labākā jaunā māksliniece, Gabija Moreno aizvadījusi koncerttūres Latīņamerikas zemēs un ASV. Pērn Moreno pievienojās aktiera un mūziķa Hjū Lorija (Hugh Laurie, pazīstams no seriāla Dr. Hause) grupas “The Copper Bottom Band” koncerttūrē, kopā iedziedot duetu dziesmu “Kiss of Fire”.

Moreno ir dziedājusi plecu pie pleca ar tādiem mūziķiem kā grupas “U2” solists Bono, dziesminieks Demians Raiss (Damien Rice), grupas “Grizzly Bear” Danielu Rosenu (Daniel Rossen) un Robinu Peknoldu (Robin Pecknold) no grupas “Fleet Foxes”, dziedātāju Treisiju Čapmenu (Tracy Chapman), grupām “Buena Vista Social Club” un “Calexico”.

Mūziķes pēdējais, 2016. gadā izdotais albums “Ilusión” ir atgriešanās pie saknēm. No blūza līdz bolero - albums ir mūziķes bilingvālās daiļrades kvintesence, prezentējot viņas daudzveidību. Albums tika nominēts Latīņamerikas Grammy kategorijā “Labākais popmūzikas albums”.

Nākamajā, 2018. gadā Gabija Moreno uzstāsies Eiropā, lai prezentētu savu jauno albumu, kas tiks izdots šī gada nogalē. Latvijā māksliniece koncertēs 10. maijā Rīgā, VEF Kultūras pilī un 12. maijā Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Biļetes nopērkamas internetā.

*Titulattēlā izmantots Steven Pisano Wikimedia.org attēls ar CC licenci

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!