Latvijā savu pirmo koncertu sniegs lieliskā portugāļu fadu dziedātāja Vivane

Raksta attēls - Latvijā savu pirmo koncertu sniegs lieliskā portugāļu fadu dziedātāja Vivane Publicitātes foto

25.04.2017 / Parmuziku.lv

17. jūnijā Ēdoles pilī plkst. 19:00 savu pirmo koncertu Latvijā sniegs lieliskā portugāļu fadu dziedātāja Vivane (Viviane). Cieņa pret tradīcijām un mūsdienīga dzīves izjūta, franču šansona romantiskais jutekliskums un portugāļu fadu smeldze un ekspresija - tāda ir Vivianes muzikālā identitāte, kas sakņota viņas biogrāfijā

 Dzimusi un bērnību aizvadījusi Francijā, kopš 13 gadu vecuma viņa dzīvo Portugālē. Šeit arī pirms vairāk nekā gadsimta ceturkšņa aizsākās dziedātājas profesionālā karjera. Savukārt pirmie muzikālie iespaidi saistīti leģendāro franču dīvu Edīti Piafu (Édith Piaf) un portugāļu fadu karalieni Amāliju Rodrigešu (Amália Rodrigues) - abas bija viņas mātes iemīļotās mākslinieces, kuru ieraksti bieži skanēja ģimenes mītnē Provansā.

2005. gadā Viviane pēc piecpadsimt gadiem, kas aizvadīti veiksmīgā poproka grupā "Entre Aspas", uzsāka solodarbību. Līdz šim dziedātāja izdevusi četrus soloalbumus un labāko dziesmu izlases disku "Confidências", ar ko 2015. gadā atzīmēja solokarjeras pirmo desmitgadi.

Savu stilistisku Viviane pati dēvē par Vidusjūras fadu - viņas dziesmās smalkā un niansētā veselumā, kurš šķiet eksistējam ārpus vēsturiskām un ģeogrāfiskām robežām savijušies fadu un šansoni, čigānu džezs un bosanova, arī latīņu ritmi un popmūzika. Viņa iesaistījusies arī kopprojektos ar citiem mūziķiem - īpaši veiksmīgs bija 20. gadsimta portugāļu dzejas klasiķa Arī dos Santoša (Ary dos Santos) daiļradei un piemiņai veltītais albums "As Canções de Ary", kurš izpelnījies platīna statusu.

Atbilstoši fadu un šansona tradīcijām, Vivianes repertuāram raksturīgs spēcīgs liriskais strāvojums, kas viņas sniegumā uzrunā arī klausītājus, kuri nerunā ne franču, ne portugāļu valodā. Dziedātājas samtainajai balsij piemīt suģestijas spēja, kas Viviani padarījusi par vienu no intriģējošākajām mūsdienu fadu māksliniecēm.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!