Latvija ieiet vēsturē! Pirmo reizi “Eirovīzijas” nacionālās atlases balsojumā iekļaus “Spotify” datus

Raksta attēls - Latvija ieiet vēsturē! Pirmo reizi “Eirovīzijas” nacionālās atlases balsojumā iekļaus “Spotify” datus Foto: Gerda Skūzmane

24.10.2016 / Parmuziku.lv

Šī gada jaunums, kas ir unikāls ne vien Latvijā, bet visā Eirovīzijas vēsturē – pirmo reizi nacionālās balsošanas rezultātu noteikšanai tiks ņemti vērā mūzikas straumēšanas vietnes “Spotify” klausīšanās dati, kuri tiks integrēti kopējā balsojumā.

“Supernova 2017” producente Ilze Janosne paskaidro: “Mēs jau pašā pirmajā Supernovas sezonā uzstādījām mērķi – atrast spēcīgu, arī ārpus “Eirovīzijas” dziesmu konkursa dzīvotspējīgu dziesmu un izpildītāju. Sadarbība ar “Spotify” un “Universal Music Group” ir liels solis pretī mērķa sasniegšanai. Līdz ar “Spotify” iesaisti konkursā, mums ir iespēja sasniegt jaunu auditoriju, kā arī iekļaut balsošanas rezultātos reālus datus no mūzikas patērētājiem.” Ilze uzsver, ka ļoti nopietni tiek strādāts ar “Spotify”, lai nodrošinātu precīzu datu iegūšanu un ir izstrādāti mehānismi, lai izvairītos no iespējamās datu viltošanas.

Centrālās un Austrumeiropas “Spotify” nodaļas vadītājs Przmeks Pluta (Przmek Pluta) stāsta, ka šī ir pirmā reizē, kad “Spotify” nodrošina ar datiem Eirovīzijas dziesmu konkursa atlasi: “Mēs esam ļoti priecīgi par šo sadarbību! “Spotify” attīstās strauji un jau tagad daudz Latvijas jauniešu izmanto mūsu platformu kā primāro mūzikas patērēšanas veidu.”

Latvijas nacionālās atlases žūrijas pārstāvis no “Universal Music Group” (Somija) Petri Manonens uzskata, ka “Spotify” datu iekļaušana balsojumā ir apsveicama:

Jo vairāk klausījumu ir kādai dziesmai “Spotify” straumēšanas platformā, jo lielākas tai ir izredzes kļūt par hitu. Tas ir fakts.

Petri arī atzinīgi novērtē Latvijas panākumus Eirovīzijas dziesmu konkursā beidzamajos gados: “Latvijas pārstāvji - Aminata un Justs ir veiksmīgi startējuši Eirovīzijas finālā, tādēļ “Universal Music Group” ir interese sadarboties ar Supernovu un apzināt iespējamās uzlecošās zvaigznes. Latvijā ir daudz talantīgu mūziķu un komponistu, bet arī daudz neaizmantota potenciāla. Es ticu, ka ar pareizu pieeju un atbalstu no mūsu kompānijas departamentiem, kas nodarbojas ar mākslinieku attīstību un mārketingu, Latvijas pārstāvji var spert vēl pārliecinošākus soļus.”

Atgādinām, ka līdzās Petri, starptautisko žūriju Latvijas nacionalajā atlasē pārstāvēs - Matiass Millers (Matthias Mueller) no „BMG Rights Management” apakšizdevniecības „Crazy Planet Records” (Vācija), Fružina Zepa (Fruzsina Szép) - festivāla „Lollapalooza Berlin” (Vācija)  direktore un Džojs Debs (Joy Deb), Eirovīzijas 2015.gada uzvarētāja Mansa Zelmerlova dziesmas “Hero” līdzautors. 

Vēršam uzmanību, ka ir atlikusi tikai nedēļa, lai autori pieteiktu dziesmas, bet izpildītāji savu dalību “Supernova 2017”. Pieteikuma anketas un nolikums atrodams konkursa mājas lapā http://supernova.lsm.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!