Latvian Voices: Oriģināldarbs mūziķim vienmēr nozīmē atklāt sirdi un dvēseli

Raksta attēls - Latvian Voices: Oriģināldarbs mūziķim vienmēr nozīmē atklāt sirdi un dvēseli Foto: Andris Jermuts

15.11.2016 / Parmuziku.lv

27. novembrī ar koncertu Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā sāksies vokālās grupas „Latvian Voices” Adventa laika programma „Mazie, skumjie ziemas svētki”.

„Šī ir pirmā reize, kad kopš grupas dibināšanas pirms astoņiem gadiem Ziemassvētkus pavadīsim mājās, Adventa laikā koncertējot Latvijā. Tāpēc jūtamies patīkami satrauktas, ka beidzot varēsim šo astoņos gados uzkrāto muzikālo pieredzi un pūrā sakrātās dziesmas, tostarp – ļoti daudz oriģinālkompozīciju –, piedāvāt tieši Latvijas klausītājiem,” pauž grupas dalībniece Laura Jēkabsone, kuras jaunākais veikums – dziesma „Totari” – arī skanēs koncertos.

„Oriģināldarbs mūziķim vienmēr nozīmē atklāt sirdi un dvēseli, izliekot to it kā uz paplātes. Tā ir arī ar šo darbu, kas pirms nedēļas sāka skanēt radiostacijās un kas tapis, iedvesmojoties no latviešu tautas mūzikas, kas iedvesmojusi lielu daļu mūsu daiļrades.” Grupas dalībnieču muzikālais veikums ir arī dziesmas „Ziemas stāsts”, „Mazie, skumjie ziemas svētki”, „Ziemas miers”, „Ave Maria”, „Mani ziemas svētki Tavā sejā”, „Pūtiet guni”, „Ave Maris Stella” u.c.

 „Ja agrāk Ziemassvētkus svinējām ar tradicionālām koncertprogrammām un populārām melodijām, tagad pašas esam ķērušās klāt pie savas mūzikas radīšanas, un šķiet, ka nu gan teju katra mūsu dalībniece ir uzrakstījusi pa kādam oriģināldarbam,” stāsta Zane Stafecka, piebilstot – tās tiks miksētas kopā ar klausītājiem labi pazīstamām un zināmām melodijām. „Taču tie nebūs tradicionālie koncerti, uz kuriem varēs atnākt un atpazīt visas melodijas, taču noskaņu un atmosfēru radīsim pavisam noteikti,” sola Zane.  

Grupas dalībnieces arī skaidro, kāpēc viņu koncertprogrammai izvēlēts apzīmējums „mazie un skumjie ziemas svētki”:

Ļoti daudz domājot, esam nonākušas pie secinājuma, ka ne vienmēr skumjas ir ar negatīvu nozīmi. Tas drīzāk dzīvē ir posms, kad gatavojamies kaut kam lielam, un šis mirklis pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada ir pārdomu laiks par to, kas mums dzīvē ir svarīgs un ko esam paveikuši iepriekšējā gadā, un ko gribam sasniegt. Patiesībā skumjas ir ļoti skaistas un gaišas, jo tās palīdz sagatavoties lielajiem darbiem. Un, kā teicis Juris Rubenis, skumjas ir gudras.

 Jāpiebilst, ka „Latvian Voices” šīs ziemas koncertiem tiek gatavota īpaša režija un arī scenogrāfija.

Šogad pie klausītājiem „Latvian Voices” dosies mazliet citādākā sastāvā, jo šobrīd divu topošo māmiņu – mecosoprāna Elīnas Oses (Šmukstes) un pirmā soprāna Noras Vītiņas – vietā kopā ar „Latvian Voices” koncertēs Dita Belicka un Beāte Locika, kura aktīvi darbojas arī jauniešu korī „Kamēr...”.

Koncertu norises vietas:

  • 7. novembrī plkst.19.30 Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu draudzē
  • 4.decembrī . plkst. 19.00 Jelgava Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
  • 11.decembrī plkst.17.00 Kuldīgas Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
  • 18.decembrī plkst.18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa Ev. lut. baznīcā
  • 20. decembrī plkst.18.00 Rīgas Torņkalna Ev. lut. baznīcā

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu Padarīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!