Kristapa Vanadziņa trio prezentē jauno vinilu un dokumentālo filmu par tā tapšanu

Raksta attēls - Kristapa Vanadziņa trio  prezentē jauno vinilu un dokumentālo filmu par tā tapšanu Foto: Aiga Rēdmane

15.06.2021

18. jūnijā, plkst. 19.00, klātienes koncertā, Mūzikas namā Daile tiks prezentēts Kristapa Vanadziņa trio vinila albums “The Love Garden has Overgrown”, kā arī dokumentālā filma par trio dzīvi, albuma tapšanu, kurā virtuāli varēs satikties ar leģendāriem cilvēkiem, kā piemēram, aktieri Uldi Dumpi, skaņu inženieri Mārtiņu Saulespurēnu (Blue dibinātājs), u.c.

Kristaps Vanadziņš – viens no spožākajiem Latvijas mūsdienu džeza pianistiem, kurš mūzikas telpā atgriezis džeza trio sastāvus. Viņa džeza ansambļu repertuārā vienmēr saplūst vairāki žanri, spēlētajās kompozīcijās saklausāmi neparasti harmoniski risinājumi un radošas novitātes. Jaunais trio vinila albums, kurš tapis džeza mūzikas izdevniecības ‘’Jersika Records’’ paspārnē, beidzot piedzīvo savu dzimšanas brīdi.

''Ir mirkļi, kad jūti gandarījumu par paveikto, un šāds gandarījums ir turot rokās mūsu jauno vinila plati. Kopā ar ''Jersika Records'' esam labi pastrādājuši, lai šī plate pati par sevi būtu vērtība, gan muzikāli, gan estētiski. Ikviens, kurš šo plati ieraudzīs, gribēs to paņemt rokās'' - saka Kristaps Vanadziņš.

Pašreizējo trio sastāvu veido ilggadēji džeza mūzikas pazinēji: pianists Kristaps Vanadziņš, basists Jānis Rubiks un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds. Vanadziņa džeza ansambļu repertuārā vienmēr saplūst vairāki žanri, spēlētajās kompozīcijās saklausāmi neparasti harmoniski risinājumi un radošas novitātes.  ‘’Jersika Records’’ -  Latvijas džeza mūzikas izdevniecība, kas dibināta  2017. gadā Rīgā un ierakstus veic pamatā pilnīgi analogi, uz lentes, ko pēc tam izdod vinila platēs.

Kristaps Vanadziņš darbojies kā mūziķis un producents vairākos ierakstos. 2020. gadā producējis divus lieliskus ierakstus: Jolantas Gulbes - Paškevičas “Gaisma krīt” un Ievas Kerēvicas albuma “Centerwise” izdošanu. Teju 10 gadu garumā Kristaps bijis līdzdalīgs muzikālajā un dejas ikgadējā koncertšovā ‘’Cabaret’’ sagatavošanas procesos. Vairākus gadus darbojas kā mākslinieciskais vadītājs Dailes nama mūzikas salonā. Uzstājies un sadarbojies kopā ar tādiem ārzemju mūziķiem kā Esbjõrn Svennson, China Moses, Deborah Carter, David Kikoski, Marius Aleksa, Lauren Field un Fred Borey. K. Vanadziņš jau izdevis trīs albumus, ‘’The New trio’’, ‘’Himalaj’’ un solo albumu ‘’Piano improvisations’’.

Biļetes uz albuma prezentāciju var iegādāties ''’Biļešu Paradīzē''’, kā arī jaunumiem sekot līdzi mūziķa mājaslapā  www.kristapsvanadzinsh.com

Tuvākie koncerti:
19.06. Latgales vēstniecība GORS, Rēzekne
02.07. NOASS, festivāls Rīgas Ritmi, Rīga
09.07. Horna Dārzs, Jūrmala
21.07. Berga Bazārs, Rīga
19.08. Ventspils Groove, Ventspils

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!