Koncertzāle "Palladium" septīto sezonu uzsāk ar daudzveidīgu programmu

Raksta attēls - Koncertzāle "Palladium" septīto sezonu uzsāk ar daudzveidīgu programmu Publicitātes foto

09.09.2017 / Parmuziku.lv

Koncertzāle šogad saņēmusi arī arhitektūras pieminekļa statusu.

Savas darbības septīto sezonu koncertzāle Palladium uzsāk jaunā statusā - ar Kultūras ministrijas rīkojumu koncertzāles ēka ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Arī šoruden koncertzālē gaidāma plaša daudzveidīgu pasākumu programma.

Esam patiesi priecīgi, ka Valsts kultūras pieminekļu inspekcija iekļāvusi koncertzāles unikālo ēku valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Mūsuprāt, vēsturiskā vērtība ceļ koncertzāles vērtību arī tās apmeklētāju acīs, piešķirot ēkai neatkārtojamu šarmu, tādēļ gādājam par to, lai pienācīgi parūpētos un saglabātu ēkas vēsturisko mantojumu,

atzīst SIA Palladium valdes loceklis Ģirts Majors.

Koncertzāle savu darbību rudens sezonā atsāks jau šo sestdien, 9. septembrī, ar orķestra "Rīga" koncertprogrammu "Merkūrijs uz Mēness" ar diriģentu Valdi Butānu un solistiem Jāni Šipkēvicu un Matīsu Čudaru.

Šajā sezonā koncertzālē apmeklētājiem būs pieejama plaša pasākumu programma. 29. septembrī uz "Palladium" skatuves uzstāsies britu folkroka, blūza un indie grupa "FINK", 3. novembrī pašmāju pavienība "DAGAMBA" ar jauno programmu #LudwigVanRammstein, 8. novembrī būs iespēja dzirdēt grupas "Accept" hitus tās leģendārā vokālista Udo Dirkšneidera izpildījumā, 10. novembrī lietuviešu Palladium viesosies lietuviešu dziedātājs "Daddy was a Milkman", 16. novembrī - slovēņu konceptuāli avangardiskā grupa Laibach, savukārt 1. decembrī uzstāsies grupa "Otra Puse" un dziedātāja Antra Stafecka. Papildu informācija par pasākumu programmu un biļešu tirdzniecību pieejama koncertzāles interneta vietnē. 

Koncertzāle ar vēsturisku vērtību un šarmu

Kultūras ministrijas 2017. gada 4. augusta rīkojumā, ar kuru koncertzāles ēka iekļauta aizsargājamo pieminekļu sarakstā, īpaši uzsvērts, ka ēkā ir iespējams izsekot arhitekūras risinājumu izmaiņām no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Objekta saglabājamās vērtības ir ēkas apjoma telpiskais risinājums pilsētbūvnieciskajā struktūrā, konstruktīvais risinājums, plānojuma telpiskais risinājums ar vēlākā laika izmaiņām un uzslāņojumiem, vēsturiskā interjera apdare, detaļas, interjera elementi, kas ir ēkas autoru dizainēti.

Koncertzāles ēka celta 1910. gadā pēc arhitekta Frīzendorfa izstrādātā projekta stateniskā jūgendstila manierē. Arī vēlākos pārveidojumus ēkai veikuši ievērojami arhitekti - Pāvils Dreijmanis, Artūrs Reinfelds, Modris Ģelzis, Ojārs Dombrovskis. Koncertzālēs ēkai ir unikāls apaļš jumta kupols, kas ir pilnībā saglabājies un liecina par inovatīviem tā laika inženiertehniskajiem risinājumiem. Ieejas hallē ir saglabājušās pusapļa veida monolītā dzelzbetona kāpnes, grīdas flīzes, kā arī griestu lampas veidotas no elementiem, kas saglabājušies no kinoteātra laikiem.

2011. gadā no jauna atvērtās koncertzāles Palladium interjera dizainu veidojusi Anna Butele, kurai izdevies sajūtu līmenī saglabāt Palladium tādu, kādu to no kinoteātra ziedu laikiem atceras pēdējās paaudzes, kā arī atklāt slēptus pirmspadomju laika slāņus, piemēram, veco apmetumu ar iespējamām Otrā pasaules kara laika ugunsgrēku pēdām.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!