Klavieru virtuozs Pīters Benss šovasar atgriezīsies Latvijā ar vienīgo koncertu Jūrmalā

Raksta attēls - Klavieru virtuozs Pīters Benss šovasar atgriezīsies Latvijā ar vienīgo koncertu Jūrmalā Publicitātes foto

30.04.2019 / Parmuziku.lv

Latvijas klausītāji jau iemīlējuši talantīgo ungāru pianistu Pīteru Bensu un viņa aizraujošās performances. Ar vienīgo koncertu Latvijā Pīters šovasar uzstāsies 19. jūnijā, Dzintaru koncertzālē.

Klavieru virtuozs, komponists un producents – ungārs Pīters Benss neapšaubāmi ir viens no svarīgākajiem un populārākajiem klaviermūzikas izpildītājiem pasaulē šobrīd. Viņa unikālais mūzikas stils un robežu laušana starp klasisko un populāro mūziku, kas raksturo viņa aranžijas, fascinē visus – gan vecāka gada gājuma, gan arī jaunākos klausītājus.

Viņa talantu pamanīja ģimenes locekļi pavisam agrā vecumā – vien 2 gadus vecais Pīters uz klavierēm atskaņoja melodijas, kuras bija dzirdējis animācijas filmās, savukārt 7 gadu vecumā sarakstīja savu pirmo kompozīciju. Pēc izglītības iegūšanas Ferenca Lista Mūzikas Universitātē, Debrecenā, Benss devās uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur turpināja izglītību prestižajā Bērklija Mūzikas Koledžā.

Studējot Amerikā, viņš izveidoja YouTube kontu, kurā publicēja video ar savām aranžijām un negaidīti ieguva popularitāti, kas mainīja viņa dzīvi. Starptautisku atpazīstamību viņš ieguva pirms 4 gadiem un šobrīd 26 gadus vecā pianista video kļuvuši par īstu sensāciju, un tie noskatīti vairāk kā 300 miljonu reižu. Viena no Pītera pirmajām aranžijām – Maikla Džeksona skaņdarbs “Bad” – vien dažu dienu laikā tika noskatīts vairāk kā 10 miljonus reižu.

Slava, ko mūziķis sasniedzis internetvidē, ļāvusi viņam uzstāties visā pasaulē – pēdējo 4 gadu laikā pianists uzstājies vairāk kā 40 valstīs, 5 kontinentos. Vien pagājušogad viņš sniedzis 57 koncertus, no kuriem viens norisējis arī Latvijā. 2017. gadā viņam bija tas pagodinājums atklāt BBC ikgadējo koncertsēriju “Proms In The Park” Haidparkā, Londonā, kur sniedza koncertu vairāk kā 50000 klausītājiem.

Klaviervirtuozs, komponists un producents Pīters Benss fascinē klausītājus ar savām ekspresīvajām performancēm, tehniku, negaidītajām skaņām un unikālajām aranžijām, kurās viņš iesaista ne tikai klavieru taustiņus, bet visu instrumentu, kā arī savu ķermeni. Viņa repertuārā iekļautas aranžijas tādu grupu mūzikai kā “Queen”, “The Beatles”, Džastins Timberleiks, Sia un citi, kā arī viņa paša kompozīcijas.

 

Pīters nav tikai internetsensācija – viņš pazīstāms arī kā pasaules ātrākais pianists, šo titulu iegūstot 2012. gada janvārī, minūtes laikā klavieru taustiņus nospiežos 76 reizes un iegūstot Ginesa rekordu. Līdz šim nevienam nav izdevies pārspēt šo rekordu.

Tie, kuriem bijusi iespēja apmeklēt Pītera Bensa koncertus Latvijā, jau ir pazīstami ar viņa aizraujošo un neaizmirstamo uzstāšanos. Mūziķis atkārtoti uzstāsies Latvijā ar pirmo un vienīgo koncertu šovarar – Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē. Biļetes  pieejamas Biļešu Servisa kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!