Klajā nāk Jāņa Šipkēvica komponēts instrumentālās mūzikas ieraksts “Tālavas taurētājs”

Raksta attēls - Klajā nāk Jāņa Šipkēvica komponēts instrumentālās mūzikas ieraksts “Tālavas taurētājs” Dziesmas noformējuma foto

16.11.2021

2021. gada 11. novembrī ieraksta formātā dienasgaismu ir ieraudzījis Jāņa Šipkēvica muzikāls lielformas skaņdarbs “Tālavas taurētājs”. Tas komponēts 2016. gadā tērpu un skaņu poēmai ar tādu pašu nosaukumu, kura savulaik tapusi sadarbībā ar modes dizaineru duetu “MAREUNROL’S”.

Rūdolfa Blaumaņa ievērojamā poēma, pārvērsta skaņās, tērpos un scenogrāfijā, bija pirmā Valmieras vasaras teātra festivāla atklāšanas darbs 2016. gada augustā. Vizuālās koncepcijas autoru Mares Mastiņas un Rolanda Pēterkopa iedvesmoti, izrādes komandai pievienojās arī režisors Elmārs Seņkovs un skaņu mākslinieks Gatis Zaķis.

Mūzikas ieraksta tapšanā piedalījušies aktieris Gundars Āboliņš, saksofonists Kārlis Auziņš, kontrabasists Lenarts Heindelss, altiste Santa Vižine, Jānis Šipkēvics un Rīgas Doma zēnu kora dalībnieki.

Jānis Šipkēvics: “Šis darbs ir mana atbalss Blaumaņa drosmes manifestam “Tālavas taurētājs”. Grūti iztēloties kādu citu darbu latviešu literatūras klasikā, kas tik aktuāli trāpītu būtiskā mūslaiku problēmā. Tautai vajag varoni. Ceru, ka mūsu cerības nesējs dzirdēs šo ierakstu.”

Ieraksta vizuālais noformējums ir pieejams iegādei kā NFT (non-fungible token). Iegādājoties šo NFT savā kolekcijā, ir iespējams iegūt ar blokķēdes tehnoloģiju digitāli apstiprinātas, unikālas īpašuma tiesības uz “Tālavas taurētājs” noformējuma dizainu. Šī dizaina autori ir “MAREUNROL’S”, un tajā attēlots darbs no mākslinieku īpaši izrādei radītā “Tālavas taurētāja” kolekcijas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!