"Art of Keeping Secrets" atbild uz jautājumiem par mūsdienu rokmūziku

Raksta attēls - "Art of Keeping Secrets" atbild uz jautājumiem par mūsdienu rokmūziku Grupa: Art of keeping secrets

23.05.2017 / Alfrēds Sebris

"Art of Keeping Secret" ir 2009. gadā izveidota rokgrupa, kuras neparasto skanējumu veido katra īpašais rokraksts. Šogad grupa izdeva savu otro studijas albumu "Master Servant". Pāris jautājumos noskaidrojām, ko par un ap rokmūziku domā pati grupa.

Kādreiz rokmūzika bija protests pret valdošo kārtību. Kā ir šobrīd?

Šobrīd reti kura grupa jēgpilni izsakās par notiekošo pasaulē. Agrāk mūzika bija vienīgā iespēja caur puķēm pateikt to, ko ierindas cilvēks domā un jūt pret pastāvošo iekārtu. Šobrīd lielai daļai grupu prātā ir izpatikšana biznesa standartiem vai vienkārši dziesmu ražošana "tāpat vien - par neko".
 

Kur smeļaties iedvesmu dziesmu vārdiem?

Mūsu otrā albuma esence ir mūsu katra dzīves notikumi, ļoti personiskas lietas, ar kurām mēs katrs varam asociēties- savstarpējo attiecību murskuļi, mākslīgi uzpūsti stalkeri un nostaļģiskas pārdomas par tuvu cilvēku aiziešanu viņsaulē. Karš Ukrainā, kuru jau daļēji esam aizmirsuši, cilvēka un dabas sinerģija, izgaistošo rokzvaigžņu ambīcijas, vai dažādu reliģiju sadursmes un to sekas - to visu tur var atrast.
 

Kādas ir mūsdienu rokmūzikas tendences?

Elektronika - tā pārņem visu un visus. Arvien mazāk cilvēkus aizrauj ģitārspēle vai raupjāks skanējums, un arvien vairāk redzam rokmūzikas grupas, kuru sastāvā ir taustiņinstrumentālists, kas grupas skanējumu sātīgi baro ar sempliem no datora, kas nolikts blakus. Tas nebūt nav slikti - tā ir mūsdienu rokmūzika un tas ir jāpieņem.
Mēs tomēr paliekam pie esošās koncepcijas, mums ir svarīgs ģitāras skanējums. Iespējams, tas aplis atkal atgriezīsies pozīcijā, kad mūsu mūzika būs kas inovatīvs 


Kur tuvākajā laikā sastapsim "Art of keeping secrets" ?

Ir plāni jūnijā uzspēlēt klubos ārpus Rīgas - Jelgava, iespējams Daugavpils. Daugavpilī vispār mums ļoti patīk - kopš 2014. gadā atklājām Artilētijas Pagrabus esam visnotaļ priecīgi tur ik pa laikam uzstāties. Par jaunumiem - tikko esam izdevuši savu 2. studijas albumu! Ir pienācis laiks to laist tautās, izspēlēt, lai dziesmas izdzīvo savu dzīvi. Jaunas dziesmas pagaidām netaisīsim.  Rudenī plānojam aizbraukt tūrē ārpus Latvijas robežām, bet tas šobrīd ir vairāk plānu līmenī, bez konkrētām vietām un laikiem. Vasaras festivālos, diemžēl, šogad nespēlēsim.
 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!