Kinofestivālā “Spektrs” demonstrēs filmu par “Laibach” koncertu Ziemeļkorejā

Raksta attēls - Kinofestivālā “Spektrs” demonstrēs filmu par “Laibach” koncertu Ziemeļkorejā Filma “Atbrīvošanas diena” Foto: Daniel Miller

17.03.2017 / Parmuziku.lv

Skatītāju iecienītais kinofestivāls “Spektrs” šajā pavasarī norisināsies jau septīto (!) reizi - liels skaitlis, pat ja ņemam vērā faktu, ka festivāls norisinās divas reizes gadā, pavasarī un rudenī.

Tā veidotāji, ņemot vērā skatītāju interesi un mūsdienu kino vēsmas, ir nolēmuši šo padarīt par nedaudz… citādu festivālu! Sākot jau ar festivāla vizuālo tēlu - kuru šoreiz pārstāvēs tā filmas - un beidzot ar pieeju repertuāram un tā plānošanai:

Skatītājus joprojām veselu nedēļu gaidīs svaigāko un gaidītāko Holivudas filmu pirmizrādes, bet pirmo reizi festivāla vēsturē tas novirzīsies no jau iestrādātās programmas un ļaus skatītājiem sakomplektēt pašiem savu festivāla filmu programmu, jo katru dienu paralēli tiks demonstrēts līdz pat trim jaunām filmām! Pārklāšanās gan netraucēs kaislīgākajiem kino faniem redzēt visu - repertuārs ir salikts tā, lai būtu iespējams noskatīties visu piedāvājumu.

Un tur būs, ko redzēt - festivālā savas Latvijas pirmizrādes piedzīvos zinātniskās fantastikas trilleris “Dzīvība” (Life) ar festivāla mīluli Džeiku Džilenholu, Trampa Ameriku izsemejošais zobgalīgais trilleris “Prom!” (Get Out) un kulta režisora Emira Kusturicas jaunākais darbs “Satikšanās uz piena ceļa”, kur par režisora ekrāna partneri kļuvusi apburošā Monika Belučči. Ekskluzīvi kinofestivālā “Spektrs” skatītāji varēs uz lielā ekrāna redzēt “Oscar” balvai nominēto filmu “20. gadsimta sievietes” (20th Century Women) ar Aneti Beningu, Elli Faningu un Grētu Gervigu galvenajās lomās, kā arī sirsnīgo coming-of-age drāmu visiem filmas “Džuno” cienītājiem, “Gandrīz septiņpadsmit” (The Edge of Seventeen), ar Heiliju Stenfildu un Vudiju Harelsonu galvenajās lomās. Šīs filmas ārpus festivāla netiks demonstrētas.

Visbeidzot, tieši kinofestivālā “Spektrs 7” ir likts vislielākais uzsvars uz pašmāju kino! Skatītājiem tiks piedāvātas divas ar pusi filmas no pašmāju kino veidotājiem, starp kurām visspilgtāk izceļas režisoru Uģa Oltes un Mortena Traavika dokumentālā filma “Atbrīvošanas diena” (Liberation Day) par skandalozās rokgrupas “Laibach” koncertu slēgtajā valstī Ziemeļkorejā - filma, kura ir jāredz, lai tai noticētu!

Jaunākie kino apmeklētāji pirmie iepazīsies ar režisora Reiņa Kalnaeļļa “Dziedošo Hugo” - šī iespēja būs pirms Eiropas kinoakadēmijas balvu saņēmušās pilnmetrāžas leļļu animācijas filmas “Mana dzīve kā Cukīni” (My Life as a Zucchini) pirmizrādes. Skatītājus gaida arī īpašais ārpus-festivāla seanss jaunā latviešu režisora Staņislava Tokalova filmai “Tas, ko viņi neredz” ar paša režisora piedalīšanos.

Un tas nebūt nav viss - kā ierasts, tad festivāla gala programma nav zināma līdz pēdējam brīdim, un skatītajus var gaidīt paši neiedomājamākie kino-pārsteigumi!

Ar pilnu festivāla programmu iespējams iepazīties vietnēs www.kinospektrs.lv un facebook.com/kinospektrs! Kinofestivāls “Spektrs” no 20. līdz 26. martam norisināsies k/t “Kino Citadele”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!