Kaspars Bindemanis publisko uzreiz 3 videoklipus

Raksta attēls - Kaspars Bindemanis publisko uzreiz 3 videoklipus Publicitātes foto, autors: Bruno Kabucis

26.05.2017 / Parmuziku.lv

Kaspars Bindemanis publisko pirmos videokilpus no ilgi gaidītā albuma. Dziesmā "Apātija" Bindemanis izmantojis izcilā dzejnieka Ojāra Vācieša vārdus, kas iedziedāti arī angļu un spāņu valodās. Bindemanis paziņo, ka pievienojas grupas RYGA sastāvam.

Kaspars Bindemanis stāsta: "Neskatoties uz to, ka esmu sagatavojis pietiekamu daudzumu saulainu un dzīvespriecīgu dziesmu par mīlestību visās tās formās, pēc rūpīgām pārdomām nolēmu kā pirmo publicēt, ja tā varētu teikt, depresīvāko skaņdarbu no mana ilgi gaidītā albuma, lai kopš starta brīža turpmāk viss virzītos tikai uz augšu.

Apātija

Dziesma, kuras tekstam esmu izmantojis viena no, manā skatījumā, izcilākajiem latviešu literātiem, Ojāra Vācieša dzejoli, saucas “Apātija”. Tā ir par parādību, kura, kopš cilvēces pirmsākumiem, kā rokas bremze darbojusies pretēji progresam, komunikācijai, jaunradei un apgaismībai - problēma, kuru Platons uzskatīja par visa ļaunuma sakni, bet filmā “Matrix” tā nodēvēta par “mūsu prāta cietumu”

Ignorance - iemesls, kāpēc XXI gadsimtā, kad mums ir dotas visas iespējas izveidot paradīzi zemes virsū, mēs vēl aizvien uzvedamies kā dzīvnieki šī vārda sliktākajā nozīmē, vēl aizvien turpinām nīst un baidīties no visa jaunā, svešā un nesaprotamā.

Pasaule nestāv uz vietas - viss mainās, patīk mums tas vai nē. Mācīsimies ne tikai pieņemt, bet arī virzīt jauno un citādo, jo vēsture rāda, ka tas, kas vēl vakar šķita muļķīgs, vai vismaz dīvains, šodien jau ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa. Atvērtība mūs ne tikai satuvina - tā ļauj apzināt mūsos mītošo spēku, kuru mēs baidāmies atbrīvot. Šajā video vēlējos radīt meditatīvu noskaņu, ļaujot klausītājam koncentrēties uz vārdiem un sajūtām."

Radošā simbioze ar grupu "RYGA"

Kaspars Bindemanis turpina ar jaunumiem: " Ar prieku ziņoju, ka, paralēli darbam pie sava projekta, jau kādu laiku esmu pievienojies elektroniskās mūzikas grupai RYGA un šodien, 26. maijā, Siguldas pilsētas svētku ietvaros, notiks mūsu pirmā uzstāšanās jaunajā sastāvā.

Tiem, kuri ir izbrīnīti par šādu savienību, varu teikt, ka, manā skatījumā, pie kārtīga darba, šai grupai ir milzīgs potenciāls. Un vēl lielāks čosis.

Kad pirmo reizi izdzirdēju viņu mūziku, man atausa atmiņā laiki, kad braukāju apkārt poršā, aizlīmētām durvīm, kura visu aizmugures daļu aizņēma S-90 tumbas un pastiprinātāji, bet pirmais kopīgais mēģinājums mums visiem norāva jumtu pilnībā.

RYGA albums tika rakstīts tajā pašā studijā, pie Jāņa Kalves, kurā es savu albumu miksēju un tā mēs ar Mārci Judzi darba procesā viens otram palīdzējām ar viedokļiem un padomiem visa pēdējā gada garumā. Jāatzīst, ka man tika piedāvāts sadarboties jau rudenī, taču iesākumā atteicos un tam bija divi iemesli - dziesmu teksti un videoklipi. Taču, ņemot vērā, ka Mārcis, būdams lielisks producents, turklāt ļoti muzikāls (kas raksturīgi bundziniekiem), ir atvērts attīstībai un viņā iekšā sēž tas pats mīlestības mesidžs, kas vienkārši jāiemācās pasniegt, beigās piekritu pievienoties ar noteikumu, ka es uzņemos aizbildniecību par abiem augšminētajiem aspektiem.

Zināmā mērā tā ir simbioze - grupā es varu realizēt tās idejas, kuras manā projektā, vismaz dzīvajos koncertos, īsti neiederas, tajā pašā laikā varu palīdzēt ar savu pieredzi, ja tā var teikt, pacelt grupas māksliniecisko IQ. Vēl dienu pirms disku nodošanas iespiešanai, es tomēr paspēju vienai no 3. jūnijā iznākošā albuma “Catch Her Groove” dziesmām uzrakstīt tekstu un to kopā ar Mārci iedziedāt. Lai nu kā, šķiet, ka šī vasara būs īpaši jestra, jo koncerti mums ir saplānoti līdz pat rudenim. Tiekamies drīzumā!"

Apathy

Apatía

Mūziķi:

  • Kaspars Bindemanis - balss, ģitāras, taustiņinstrumenti, programmēšana
  • Vilnis Krieviņš - bungas
  • Ivo “Skrips” Stankēvičs - bass
  • Tiago Loei - perkusijas
  • Jānis Reinis - piebalsis, akustiskā ģitāra
  • Līga Riekstiņa - piebalsis
  • Zane Goiževska - piebalsis
Mūzikas autors - Kaspars Bindemanis
Vārdu autors -  Ojārs Vācietis
Atdzejojums angļu valodā - Kaspars Bindemanis, Brigitta Gulya Pari, atdzejojums spāņu valodā - Kaspars Bindemanis, Olga Barmina
Producents - Kaspars Bindemanis
Skaņu režisors - Jānis Kalve
Ieraksta inženieri - Ilvars Jansons, Aigars Grāvers, Renarts Braufmanis, Kaspars Bindemanis
 

Video:

  • Režisors - Kaspars Bindemanis
  • Operatori - Bruno Kabucis, Jim Vanderslice (drons)
  • Pēcapstrāde - Alvis Zembergs, Kaspars Bindemanis, Bruno Kabucis.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!