Kalnciema kvartālā uzstāsies „Snowapple” un „Mariači Banda”

Raksta attēls - Kalnciema kvartālā uzstāsies „Snowapple” un „Mariači Banda” Publicitātes foto

17.07.2017 / Parmuziku.lv

Lai radītu karstas vasaras atmosfēru, 27. jūlija vakarā no 19.00 līdz 23.00 brīvdabas koncertā uzstāsies „Snowapple” un „Mariači Banda”, kuras vieno meksikāņu tautas mūzikas klātbūtne.

"Snowapple" ir grupa, kuras sastāvā ir mūziķi no Meksikas, Nīderlandes un Latvijas. Grupas repertuārā ir pārsvarā oriģinālkompozīcijas, kuras grūti pieskaitīt vienam vai citam konkrētam žanram. Pop, folk, opera, cumbia, kormūzika - viss ir dzirdams "Snowapple" mūzikā. "Snowapple" sāka savu darbību 2012. gadā kā meiteņu trio no Amsterdamas - kopš tā laika grupa izdevusi 3 albumus, pārsvarā uzstājoties Nīderlandē un citās Eiropas valstīs, bijusi tūrēs Japānā, vairākkārt Amerikas Savienoto Valstu Austrumu un Rietumu krastos, 2015. gadā pirmoreizi viesojās Meksikā. Divu gadu laikā "Snowapple" bijusi Meksikā piecas reizes un izveidojusies laba, produktīva sadarbība ar meksikāņu mūziķiem, kuri pievienojās ASV Rietumkrasta tūrē šī gada martā un Meksikas tūrē aprīlī.

 

Mariači ir Meksikas muzikālā vizītkarte - tērpušies stlizētos rančero kostīmos un sombrero, bruņojušies ar ģitārām, vijolēm un trompetēm, skandē dejas un dziesmas – gan nevaldāmi jautras, gan romantiski sentimentālas. Bez mariači muzikantiem Meksikā neiztiek nevienās dzimšanas vai vārda dienas svinībās, ballītēs ģimenes vai draugu lokā. Nereti kāds izmisis pielūdzējs nolīgst mariači, lai tie izpilda romantiskas serenādes zem daiļas senjoritas logiem. Ar mariachi Meksikā apzīmē gan tautas muzikantus un dziesminiekus, gan arī viņu atskaņoto repertuāru – el son mariachi (mariači dziesmas). Mūsdienu mariači repertuāra pamatā ir Meksikas reģionu tradicionāli dziesmu žanri un populāras komponistu autordziesmas. Kopš 2015. gada pavasara arī Latvijā ir sava Mariači Banda.

 

Ieeja bez maksas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!