Jauniešu festivāls ARTIŠOKS aicina iedvesmoties un līdzdarboties

Raksta attēls -  Jauniešu festivāls ARTIŠOKS aicina iedvesmoties un līdzdarboties

25.08.2022

2.septembrī Daugavpilī notiks jauniešu festivāls ARTIŠOKS 2022: IEDVESMA & LĪDZDALĪBA. Galvenā festivāla norises vieta šogad ir Centrālais parks un apmeklētāji varēs līdzdarboties dažādās darbnīcās, meistarklasēs, diskusijās, sportiskās aktivitātēs, kā arī baudīt muzikālo programmu. Festivāls noslēgsies ar grupas “Citi Zēni” koncertu.

Festivāla ieskaņā plkst. 13.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā varēs baudīt poļu mākslinieku Zuzannas Kasprzyk un Andžeja Molendas laikmetīgās dejas performanci “Spoki”. Savukārt pēcpusdienā Zuzanna Kasprzyk vadīs laikmetīgās dejas meistarklasi Jauniešu iniciatīvu centrā.

Daugavpils Centrālajā parkā ikviens intresents varēs piedalīties gan Bērnu mākslas skolas plenērā, gan Stop Time Dance studijas rīkotājā deju darbnīcā, kā arī Lilijas Lipores vadītajā laikmetīgās dejas meistarklasē. Veselības ministrija sniegs konsultācijas un informāciju ar mentālo veselību saistītos jautājumos, Latvijas Sarkanā Krusta jaunieši aicinās uz sarunām par dažādām būtiskām tēmām. Savukārt kopā ar Europe Direct un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru varēs interaktīvā veidā uzzināt par izaugsmes iespējām ne tikai Latvijā, bet arī piedaloties dažādos starptautiskos projektos. Sporta laukumā pie Ledus halles notiks florbola turnīrs, savukārt auto stāvvietā būs apskatāma interaktīva auto izstāde. Festivāla ARTIŠOKS ietvaros notiks arī Latgales skolēnu pašpārvalžu festivāls.

Tāpat festivāla dalībniekus aicināsim piedalīties daudzveidīgās radošās nodarbēs, atklāt un īstenot savus talantus, veidot kopīgus mākslas darbus un brīvā un nepiespiestā gaisotnē iegūt jaunus draugus un domubiedrus. Uz festivāla skatuves visas pēcpusdienas garumā varēs baudīt pašmāju mūziķu un dejotāju programmas, savukārt festivāls noslēgsies plkst. 21.00 ar grupas “Citi Zēni” koncertu.

Sīkāka festivāla programma pieejama https://www.daugavpils.lv/kultura/kulturas-zinas/artisoks-programma

2022. gads ir atzīts par Eiropas Jaunatnes gadu un tādēļ festivāla kopā mēģināsim rast atbildi uz jautājumu, kā jaunietis var iedvesmot līdzcilvēkus un kopīgi darbojoties pilnveidot sevi veicināt pilsētas un reģiona pievilcību un izaugsmi. Festivāla programma ir tapusi ciešā sadarbībā ar jauniešiem, apzinot un izceļot tos jautājumus, tēmas, aktivitātes, kas viņiem ir visbūtiskākās, interesantākās un nepieciešamākās. Visas meistarklases un darbnīcas vadīs speciālisti un eksperti kopā ar jauniešiem, kuri konkrētās prasmes jau ir apguvuši vai turpina attīstīt. Tādējādi veidosies konkrēto jauniešu ekspertu tīkls, kas turpmāk savas zināšanas un prasmes varēs nodot tālāk saviem vienaudžiem.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!