Jānis Stībelis 4.maiju ieskandina ar jauno dziesmu “Karogs”

Raksta attēls - Jānis Stībelis 4.maiju ieskandina ar jauno dziesmu “Karogs” Foto: Normunds Kažoks

04.05.2017 / Parmuziku.lv

Dziedātājs Jānis Stībelis tikko pabeidzis darbu pie savas jaunākās dziesmas “Karogs” (Edvarta Virzas dzeja, Jāņa Stībeļa mūzika). Šī dziesma ir pirmais singls no Jāņa topošā albuma, ko dziedātājs iecerējis laist klajā nākamgad par godu mūsu valsts simtgadei.

Par dziesmas tapšanu Jānis stāsta:

“Tā bija pilnīga nejaušība un es pat teiktu – mistika, ka manās rokās nonāca Edvarta Virzas dzejoļu krājums. Šī vecā, bagātīgā valoda, kādā dzejoļi rakstīti, mani ļoti uzrunāja, savukārt, lasot dzejoli “Karogs”, galvā uzreiz sāka skanēt melodija, kas laikam izdevusies ar etnisku pieskaņu, bet tā es to dzirdēju... Manuprāt, vecmeistaru – nebaidos no šā vārda – dzejā ir vērts iedziļināties, jo tur ir pateikts daudz būtisku lietu. Un jā: “Karogu” Edvarts Virza it kā vairāk ir veltījis Brīvības cīņām un 11. un 18. novembrim, taču, manuprāt, arī šajā laikā, kad svinam valsts Neatkarības deklarācijas pasludināšanu, mums vajadzētu kaut ko patriotisku!”

Vēl Jānim bijusi vēlme Virzas dzeju, kas, viņaprāt, ir nepelnīti piemirsta, ar popmūzikas palīdzību padarīt zināmāku tieši jauniešiem. “Latvijas laikā Virza bija cilvēku iemīļots un iecienīts dzejnieks, savukārt mēs zinām tikai viņa “Straumēnus”, ko liek lasīt skolā. Taču arī viņa dzejai būtu vērts pievērst uzmanību!”

Dziesmas ierakstā piedalījās: Oskars Sproģis – bass, Miķelis Vīte – bungas, Raimonds Macats – taustiņi, Megija Naunikas – papildvokāls, Rihards Lībietis – ģitāra, Jānis Stībelis – vokāls, taustiņinstrumenti, producēšana. Ierakstīja Gints Stankēvičs (“factory sound studios”).

Visus, kas šo dziesmu vēlas dzirdēt “dzīvajā” izpildījumā, Jānis Stībelis aicina uz savas tūres “Sajūti!” pavasara sesijas grandiozo noslēguma koncertu 19.maijā Rīgas Kongresu namā. “Tur skanēs ne tikai šī dziesma, bet gaidāmi arī citi muzikāli pārsteigumi un īpašie viesi, taču tos vēl pagaidām neatklāsim!” ar smaidu saka Jānis.

Biļetes uz 19.maija koncertu vēl var  iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!