Jādzird un jāredz! ParMuziku.lv iesaka 15 festivāla Positivus māksliniekus

Raksta attēls - Jādzird un jāredz! ParMuziku.lv iesaka 15 festivāla Positivus māksliniekus

12.07.2017 / Parmuziku.lv

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad Positivus iepriecina ar daudzveidību, un daļa no māksliniekiem noteikti būs patīkams jaunatklājums ikvienam. Trīs dienas, trīs naktis, vairāk nekā 60 mākslinieki - ja ne uz visus, tad šos noteikti ir ieteicams piedzīvot!

1. Margaret Glaspy

Ja priekšnieks ātrāk no darba uz festivālu neļauj doties, tad parādi viņam Margaretu. Raupjais vokāls, ko ietērpj romantiski nebēdnīgās indie folkmūzikas skaņas, absolūti savaldzina jebkuru. Dziedātāja uz Nordea skatuves uzstāsies piektdienas vakarā plkst. 18.15.

2. Ezeri

Festivālā trio uzstājās jau pagājušajā gadā, kur arī prezentēja savu debijas albumu "Ogle". Iedvesmojoties no dažādākajiem žanriem - džeza, elektronikas, folkmūzikas - "Ezeri" savā daiļradē nepakļaujas formulām un paši sevi dēvē par "mūžīgi mainīgu projektu". No Dabas skatuves puiši šogad jau pacēlušies līdz Palladium skatuvei - satiec viņus tur piektdien plkst. 17.30.

3. Nothing But Thieves

Strauji guvuši atpazīstamību līdz ar debijas albuma izdošanu, Nothing But Thieves pierāda, ka nav tikai kārtējā alternatīvā rokgrupa, bet piedāvā savu unikālo skanējumu, ko gribētos raksturot kā dejisku poppanku. To īpaši atšķirīgu padara solista Konora Masona jaudīgais vokāls, ko sajaukt ar citu nav iespējams. Grupa uz Lattelecom skatuves uzstāsies piektdien plkst. 19.00.

4. Pixies

Pixies ir alternatīvā roka leģendas, grupa, kas iespaidojusi ne vienu vien mūziķi, pat veselu paaudzi un noteikti ierindojama rokmūzikas vēstures goda vietā. Pēc krietnas pauzes grupa radījusi jaunu materiālu, atsākusi koncertēt un dara to ar aizrautīgu enerģiju. Leģendas ir jāpiedzīvo - nelaid garām uzstāšanos piektdien uz Lattelecom skatuves plkst. 23.30.

5. Grandmaster Flash

Grandmaster Flash ir vēsturiski nozīmīga persona, dzīva leģenda un hiphopa dīdžejošanas Jēzus. Producents un dīdžejs savu profesionālo darbību sācis jau septiņdesmitajos gados, kļūstot par mūsdienās joprojām izmantotu dīdžejošanas tehniku celmlauzi un virtuozu. Jaudīgas dejas pie Nordea skatuves piektdienas naktī plkst. 1.00 garantētas!

6. AraabMUZIK

Kas uzies gaisā pirmais - Positivus "Electric Room" jumts vai AraabMUZIK sampleris? Performancēs mūziķis  rada skaņdarbu remiksus dzīvajā izpildījumā, apvieno elektroniku un straujus hiphopa bītus. Tas, kā AraabMUZIK strādā ar savu instrumentu vien ir apskatīšanas un apbrīnas vērts - piektdien plkst. 2.30 ieteicams nepaiet garām Electric Room teltij!

7. Edavārdi

Ja jānosauc nozīmīgākais vārds Latvijas hiphopa kultūrā, tad Edavārdi ir īstais. Pierādījis sevi gan dažādu apvienību ietvaros, gan kā daudzpusīgs solo izpildītājs, Edavārdi turpina būt arvien tiešāks un atklātāks savā radošajā darbībā un tekstos, savukārt koncertiem raksturīga aizrautīga un dumpinieciska enerģija. Uz Palladium skatuves reperis kāps piektdien plkst. 21.15.

8. Dagamba

Spēj atdzīvināt jebkuru labi aizmirstu skaņdarbu, apvieno akadēmiskās un klasiskās mūzikas melodijas ar krietnu smagās rokmūzikas devu, radot nervus kutinošu performanci. Uz Nordea skatuves puiši kāps sestdien plkst. 18.00.

9. Kamasi Washington

Festivāla organizatori, kā jau vienmēr, padomājuši par žanru dažādību, un apzinās, cik lieliski džeza mūzika piestāv vasarai. Kamazi Washington, kuru daudzi varētu atpazīt kā Kendrika Lamāra un Run The Jewels albumu dalībnieku, ir džeza virtuozs, kam raksturīga oriģinalitāte un spēja iziet ārpus ierastajām džeza robežām. Baudi viņa uzstāšanos sestdien plkst. 19.00 uz Lattelecom skatuves.

10. Austra

Latviešu izcelsmes kanādiešu dziedātājai Austrai un viņas grupai piemīt kaut kas noslēpumains, valdzinošs un pat patīkami biedējošs - tajā būtisku lomu spēlē hipnotizējošais vokāls un puslējošie ritmi. Ambientajai un tumšajai elektronikai arī piemērots skanēšanas laiks - Austra uzstāsies vēlā sestdienas vakarā plkst. 22.30.

11. Rhye

Kaut arī pagājuši jau četri gadi kopš grupa ierakstījusi pirmo un arī vienīgo albumu, joprojām ir iespējams Rhye skanējumā rast atklājumus un apreibt no jauna. Kaislīgi, izjusti, mistiski. Uz Nordea skatuves apvienība kāps sestdien plkst. 20.15.

12. Rae Sremmurd

Ja piektdienas vakara gurnu izkustināšana būs pie Grandmaster Flash, tad sestdienas vakara - pie Rae Sremmurd. Iespējams, ne katra hiphopa cienītāja favorīti, taču neapšaubāmi - viens no aktuālākajiem vārdiem hiphopā un populārajā mūzikā. Uz Lattelecom skatuves puiši ārdīsies sestdien plkst. 21.15.

13. Ray BLK

Nevarētu runāt par žanru daudzveidību, ja Positivus nebūtu kaut viens R&B pārstāvis. Te, nu, viņa ir - Ray BLK, kura skaņdarbos apvieno R&B, soul un hiphopu, uzdrošinoties būt atklāta, tieša un jautra savos tekstos. Uz Nordea skatuves mūziķe kāps svētdien plkst. 19.00.

14. Alt-J

Ik gadu Positivus priecē ar ilgi gaidītu mākslinieku izziņošanu. Jau kopš pirmā albuma "An Awesome Wave" izdošanas Alt-J bijusi viena no gaidītākajām grupām festivālā. Viedi savos tekstos, radoši muzikālajos risinājumos, mazliet nepieradināts, taču visnotaļ pārsteidzošs skanējums un vokāls. Alt-J noslēgs festivālu svētdien plkst. 22.30.

15. Sūdi

Leģendāri un spilgti Latvijas pagrīdes mūziķi, ikgadēji Dabas skatuves galvenie mākslinieki un festivāla veterāni. Tā kā koncertē reti, šī ir visai unikāla pieredze, ko ieteicams piedzīvot. Uz skatuves grupa kāps plkst. 21.30.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!