Notiks koncertizrāde "Es domāju uz Tevi"

Raksta attēls - Notiks koncertizrāde "Es domāju uz Tevi" Publicitātes foto

23.10.2018 / Parmuziku.lv

Raiņa un Aspazijas mājā (Rīga, Baznīcas iela 30) 31. oktobrī plkst. 18.00 notiks grupas DAGDA un Jasmīnas kora Latvijas valsts simtgades Visu svēto nakts koncertizrāde.

Tajā izskanēs kamerdziedātājas Ievas Paršas komponētas dziesmas ar Raiņa un Aspazijas vārdiem, starplaikos notiks saruna par dzejnieku idejām, iedvesmu un likteni. Sarunu vadīs muzikologs Orests Silabriedis un tajā piedalīsies dzejnieki Roalds Dobrovenskis, Kirils Ēcis un Madara Gruntmane.

2015. gadā par godu Raiņa 150. dzimšanas dienai pēc mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža ierosinājuma režisora Uģa Brikmaņa vadībā tapa koncertizrāde "Dagdas skiču burtnīcas. 6. burtnīca", kurā līdzās dažādu paaudžu Latvijas komponistu jaundarbiem izskanēja arī trīs dziesmas, ko komponēja izcilā kamerdziedātāja Ieva Parša.

Par kodolu ņemot šīs dziesmas, 2018. gadā izveidota jauna koncertizrāde "Es domāju uz tevi”. Izrādē kopā ar mūzikas autori uzstāsies pārējie "Dagdas skiču burtnīcas" dalībnieki: basbaritons Krišjānis Norvelis, altists Pēteris Trasuns, trompetists Jānis Porietis, pianists Aldis Liepiņš un stāstnieks Orests Silabriedis –, kā arī sitaminstrumentālists Edgars Saksons. Koncertizrādē piedalās arī Agitas Ikaunieces vadītā "Jasmīnas kora" dziedātāji un divas mēnessmeitiņas.

Cilvēka balsij, korim un instrumentiem rakstītās Ievas Paršas kompozīcijas ir vislabākajā nozīmē teatrālas, izteiktas viegli uztveramā mūzikas valodā, vienlaikus noslēpumainas, liriskas vai kāpināti ekspresīvas. Aspazija un Rainis šajā mūzikā eksponējas gan spīvos, spēcīgos monologos, gan iedomātā savstarpējā dialogā. 

Šī koncertizrāde būs šodienīga muzikāla saruna par dzejnieku idejām Raiņa un Aspazijas gaisotnē. Dzejnieks ir laika nesējs, kurš dzīvo soli priekšā pārējai sabiedrībai, nes sevī kolektīvo sirdsapziņu, dzejnieka ierocis ir patiesums, dzejnieka liktenis – kailums. Koncerta gaitā būs divas diskusiju pauzes, ko vadīs muzikologs Orests Silabriedis un kurās piedalīsies dažādu paaudžu dzejnieki – Roalds Dobrovenskis, Kirils Ēcis un Madara Gruntmane. Sarunājoties tiks analizēti Raiņa un Aspazijas filozofiskie uzskati un tie salīdzināti ar mūsdienu dzejnieku idejām.

Ieeja: 2.00 EUR. Skolēniem, studentiem, senioriem: 1.50 EUR.
Memoriālo muzeju apvienības un Raiņa un Aspazijas mājas rīkots publisks pasākums. Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv http://www.aspazijarainis.lv/

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!