Izdots Andra Indāna un Henrika Eliasa Zēgnera albums "Mēs esam izlepusi paaudze"

Raksta attēls - Izdots Andra Indāna un Henrika Eliasa Zēgnera albums "Mēs esam izlepusi paaudze" Foto: Kristaps Kalns

10.02.2017 / Parmuziku.lv

10. februārī digitāli klajā laists skaņu mākslinieka un elektroniskās mūzikas autora Andra Indāna („Gas of Latvia”) un dzejnieka Henrika Eliasa Zēgnera kopdarbs – albums "Mēs esam izlepusi paaudze”.

Albums, kas sastāv no sešiem skaņdarbiem, ierakstīts 2016. gada rudenī Andra Indāna "Gassound Studio” studijā, turpat arī miksēts un māsterēts. Ierakstu pagaidām nav plānots izdot fiziskā formātā, to iespējams iegādāties vietnē "Bandcamp”.

Abi mākslinieki albumā realizēto materiālu radījuši pateicoties videomākslinieces Ievas Balodes rosinājumam veidot kopīgu performanci aizvadītā gada "Baltās nakts” ietvaros Čekas mājā.

Ieraksta process sācies ar sagatavotā teksta lasījumiem pāri improvizētai mūzikai, taču laika gaitā izkristalizējusies konkrēta kompozīcija un forma. Teksta daļas pamatā ir Zēgnera dzejolis ar tādu pašu nosaukumu, kas tapis "Satori” radošās nometnes meistardarbnīcā aizvadītā gada vasarā. Muzikālais pavadījums ieturēts nepieradinātas, tumšas elektroniskās mūzikas ietvaros, savukārt teksts veidots kā ironiska manifestācija par jaunākajām paaudzēm un to attiecībām ar vēsturi.

Albuma vizuālo noformējumu radījusi sadarbības iniciatore Ieva Balode – tajā izmantotā fotogrāfija tapusi gadu mijā Atēnās, Grieķijā.

Albuma prezentācijas koncerts notiks 12. februārī 20:00 Rīgā, Kaņepes Kultūras centrā. Īpašais koncerta viesis – viens no talantīgākajiem Latvijas bītmeikeriem Oriole. Ieejas biļešu cena 4 eiro, tās iespējams iegādāties pasākuma norises vietā.

Pirmais albuma singls "Amatieri”: 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!