Indīroka grupa "audrú" sevi piesaka ar alternatīvu un melodisku debijas ierakstu

Raksta attēls - Indīroka grupa "audrú" sevi piesaka ar alternatīvu un melodisku debijas ierakstu Publicitātes foto

21.10.2020

Indīroka grupa "audrú" publisko savu debijas EP "the lighthouse trilogy" un līdzās izziņo arī singlu "underworld".

Grupu "audrú" veido četri draugi, kuriem visiem ir tuva alternatīvā mūzika, taču savā daiļradē "audrú" pielieto ne vien rokmūzikas, bet arī popmūzikas un folka elementus. Debijas EP "the lighthouse trilogy" sevī ietver trīsdaļīgu stāstu – ceļojumu zemapziņas ūdeņos, kur prātā paliekošās, skanīgās melodijas līnijas izvijas cauri atšķirīgu formu alternatīvās mūzikas daļām. Ieraksts tapis Valmierā “Hodila Records”. Līdz ar albuma izdošanu savu ceļu uz radio stacijām uzsāk singls "uderworld", kura skanējumā ir gan smeldze, gan intriga un negaidīti melodiski pavērsieni.

EP "the lighthouse trilogy" tiks izdots īpašā DIY veidā, šādi godinot divtūkstošo gadu sentimentu, kad grupas dalībnieki vēl tikai ieguva savu pirmo muzikālo pieredzi un cilvēki vēl aktīvi mūziku klausījās albumos. Savu ieceri mūziķi realizēja caur “Zero Waste” akciju - aicināja ziedot tukšus CD vāciņus. CD matricas tika iespiestas profesionāli, bet vēlāk mūziķi tās datējuši ar flomāsteri kā toreiz, divtūkstošajos. Arī savam merčam (t-krekliem un džemperiem) grupa ir devusi iespēju dzīvot otrreiz, sietspiedē tos apdrukājot ar "audrú" simboliku.

Grupa "audrú"  kopā spēlē kopš 2017. gada. Līdz šim koncertējuši vairākās Latvijas pilsētās, piedalījušies festivālos – “BILDES”, “Vegānfestivāls”, “VegFest Lt”, “Give & Get”. 2020. gada sākumā ieguva 2.vietu, skatītāju simpātijas balvu LU un Radio NABA rīkotajā konkursā “HADRONS”, piedalījušies arī labdarības maratonā “DOD pieci”. Iepriekš "audrú"  ierakstījuši un izdevuši 4 dziesmas, kurām paši veidoja arī mūzikas video. Dziesma “Mother love” tika izvēlēta radio “Pieci” rubrikā “Tramplīns”, dziesma “Over” 2019. gada izskaņā ieguva radio “SWH” raidījuma “Piekšnams” mēneša favorīta titulu, kā arī vairākkārt sasniegts radio “NABA” latviešu mūzikas topa augšgals. Visas  dziesmas pieejamas klausītājiem gan videoplatformā “Youtube”, gan visās populārākajās straumēšanas vietnēs. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!