Iepazīsties ar starptautisko “Riga Jazz Stage 2017” žūrijas sastāvu

Raksta attēls - Iepazīsties ar starptautisko “Riga Jazz Stage 2017” žūrijas sastāvu Publicitātes foto

02.04.2017 / Parmuziku.lv

Jau nākošnedēļ, no 6.–8. aprīlim Rīgā norisināsies Starptautiskais Džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2017”. Šogad konkursantu sniegumu vērtēs pasaulē labi pazīstami un nozīmīgi nozares profesionāļi no ASV, Ķīnas, Lielbritānijas, Itālijas, Turcijas un Baltijas valstīm.

Konkursa ietvaros Rīgā ieradīsies ne tikai 26 konkursanti, bet arī 12 žūrijas pārstāvji no visas pasaules. Konkursanti no žūrijas locekļiem iegūst lielisku iespēju – uzaicinājumus uzstāties dažādos mūzikas klubos un festivālos, piemēram “Nardis Jazz Club”, “Kaunas Jazz”, “Ronie Scott’s”, u.c. Nozares profesionāļiem žūrijas locekļu vārdi liekus komentārus neprasa:

Leģendārais amerikāņu džeza ģitārists un pedagogs Kurts Rozenvinkels (Kurt Rosenwinkel) ir zināms ar viņa specifisko ģitārspēles skaņu un improvizācijas stilu, kuru mākslinieks pārvērš neaprakstāmā un neatkārtojamā skaņdarbā. Mākslinieks pasniegs arī meistarklasi un uzstāsies kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

Rainela Freizere (Raynel Frazier) pārrauga džeza programmu un koncerttūru plānošanu Linkolna Centrā, Ņujorkā. Rainela ir atbildīga par “Late Night Session” koncertprogrammas plānošanu “Dizzy’s Club Coca-Cola” džeza klubā. Rainela pati ir mūziķe – tromboniste – kura regulāri koncertē. Linkolna Centrs kļuvis par vienu no konkursa sadarbības partneriem.

Līdzās šiem pārstāvjiem Rīgā viesosies arī festivāla “Beijing Nine Gates International Jazz Festival” dibinātājs, Ķīnas džeza mūzikas biedrības viceprezidents Adam Yong Huang no Ķīnas, festivāla “Venezia Jazz” mākslinieciskais direktors Guiseppe Mormile no Itālijas un Londonas džeza kluba “Ronnie Scott's” programmu direktors Paul Pace.

Žūrijas locekļa goda viesa vietu, kā ierasts, ieņems Maestro Raimonds Pauls, kurš pasniegs savu īpašo simpātiju balvu kādam no konkursantiem. Žūrijas vidū ir arī konkursa “Riga Jazz Stage”, festivāla “Rīgas Ritmi” mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns, džeza festivāla "Nomme Jazz" dibinātājs Toivo Unt no Igaunijas, “Jazz Voices" organizators, vokālists, komponists Steponas Januška no Lietuvas, “Nardis Jazz Club” mākslinieciskais direktors, konkursa “Nardis Young Jazz Vocal” organizators Onder Focan no Turcijas un Festivāla “Kaunas Jazz” dibinātājs un mākslinieciskais direktors, bijušais Lietuvas Kultūras ministrs Jonas Jučas.

“Rīga ir ļoti viesmīlīga, un konkurss “Riga Jazz Stage” dod platformu un iespēju jauniem džeza māksliniekiem no visas pasaules parādīt savus talantus,” tā par konkursu izsakās “Nardis Jazz Club” mākslinieciskais direktors Onder Focan no Turcijas

Arī konkursa klausītājiem tiek dota iespēja izvēlēt savu, klausītāju simpātiju, balsojot par savu favorītu konkursa mājas lapā – www.rigajazz.lv.

Plašāk ar konkursa krāšņo programmu iespējams iepazīties šeit: http://www.rigajazz.lv/lv/programma/

Biļetes uz konkursa koncertiem iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un internetā – www.rigajazz.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!