Iepazīstamies! 26 mūziķi, kurus dzirdēsim konkursā "Riga Jazz Stage 2017"

Raksta attēls - Iepazīstamies! 26 mūziķi, kurus dzirdēsim konkursā "Riga Jazz Stage 2017" Foto: Leta, attēlā: Elīza Baķe un Rihards Goba

12.03.2017 / Aiga Leitholde

Laikā no 6. līdz 8. aprīlim Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace" norisināsies starptautisks džeza mākslinieku konkurss "Riga Jazz Stage 2017". Šogad konkursa ietvaros tiks vērtēti džeza vokālisti un ģitāristi.

Latviju konkursā pāstāvēs divi vokālisti - Elīza Baķe un Kārlis Mangulsons, un pieci ģitāristi: Matīss Čudars, Jānis Bērziņš, Rihards Goba, Linards Šveklis un Ģirts Celmiņš. 

"Man ir bijis tas gods ar "Riga Jazz Stage" kopā būt jau ilgāku laiku, spēlējot pavadošā sastāvā. Esmu iepriekš domājis, vai mūziku vispār var vērtēt? Tā kā esmu redzējis, kā notiek "Riga Jazz Stage", kā tiek radīta atmosfēra - varu sacīt - konkurss paliek otrajā plānā. Tas ir vairāk koncerts, kurā piedalās dalībnieki no dažādām pasaules valstīm. Tāpēc izlēmu piedalīties. Ceru, ka man izdosies pierādīt sev pašam, kas pret sevi esmu patiess, radot mūziku, kas man pašam patīk, " konkursa preses konferencē sacīja ģitārists Rihards Goba.

No konkursantiem, kas pārstāv citas valstis, Latvijas klausītājiem pazīstams ir Kilians Sladeks no Vācijas, kurš ir studējis džezu  JVLMA akadēmijā un šajā laikā aktīvi iesaistījies Latvijas džeza norisēs. "Riga Jazz Stage 2017" piedalīsies džeza mākslinieki no 14 valstīm: Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Zviedrijas, Polijas, Itālijas, Francijas, Vācijas, Slovākijas, Portugāles, Turcijas un ASV.

Džeza vokāls: Anastasija Volokitina (Krievija)

Džeza ģitāra: Jānis Bērziņš (Latvija)

Džeza ģitāra: Karls Madis Penars (Igaunija)

Džeza ģitāra: Linards Šveklis (Latvija)

Džeza ģitāra: Luka Zenaro (Itālija)

Džeza vokāls: Kamille Barbilona (Francija)

Džeza vokāls: Serena Temela (Turcija)

Džeza vokāls: Elīza Baķe (Latvija)

Džeza ģitāra: Kans Erkans (Turcija)

Džeza ģitāra: Danils Zverkhanovskis (Ukraina)

Džeza ģitāra: Ģirts Celmiņš (Latvija)

Džeza vokāls: Ganna Griniva (Ukraina)

Džeza vokāls: Džoanna Kučarczikja (Polija)

Džeza vokāls: Kārlis Mangulsons (Latvija)

Džeza vokāls: Kilians Sladeks (Vācija)

Džeza vokāls: Kotrina Juodzevičiūte (Lietuva)

Džeza vokāls: Liselotte Ostbloma (Zviedrija)

Džeza ģitāra: Marko Oliveira (Portugāle)

Džeza vokāls: Natalia Kharetskaja (Lietuva)

Džeza ģitāra: Matīss Čudars (Latvija)

Džeza ģitāra: Rihards Goba (Latvija)

Peters Letovaneks (Slovākija)

Džeza vokāls: Šanela Džonsa (ASV)

Džeza vokāls: Susanna Aleksandra Veldi (Igaunija)

Džeza vokāls: Varvara Dmitrieva (Krievija)

Džeza ģitāra: Džovani Klemente (Itālija)

6. aprīlī norisināsies "Riga Jazz Stage" konkurss ar visu dalībnieku piedalīšanos, 7. aprīlī finālā sacentīsies labākie, 8. aprīlī notiks apbalvošanas ceremonija, kā arī šī gada žūrijas locekļa, pasaules slavenā ģitārista Kurta Rozenvinkela koncerts kopā ar Latvijas Radio Bigbendu. Paralēli džeza restorānā "Trompete" notiks arī mūziķu jam sesijas. Plašāka informācija atrodama šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!