FOTO: Guntars Račs ar vērienīgu koncertu atzīmē jaunās dzejoļu grāmatas izdošanu

Raksta attēls - FOTO: Guntars Račs ar vērienīgu koncertu atzīmē jaunās dzejoļu grāmatas izdošanu Publicitātes foto

28.08.2017 / Parmuziku.lv

"Bigbank Latvijas Pērles" ietvaros norisinājās Guntara Rača autorvakars, kuru kuplināja pamatīgs latviešu populārās mūzikas izpildītāju pulks.

Dzejnieks un mūziķis Guntars Račs ir apņēmības pilns realizēt savu jaungada apņemšanos. Šī gada sākumā solījums bija katru dienu sarakstīt vismaz vienu dzejoli un to publicēt savā Facebook profilā. Un tas arī notika un notiek. Liels bija autora pārsteigums, kad jau pēc pāris nedēļām ar šiem ikvakara dzejoļiem bija dalījušies tūkstošiem šīs sociālās vietnes lietotāju. Piemēram, ar šo dzejoli lasītāji bija dalījušies vairāk nekā 12 000 reižu:

Nekas nav izmainījies

Joprojām viss pa vecam

Tai pašā pusē sauli

Redz katru rītu lecam

 

Viss muļķīgais ir muļķīgs

Un patiesais ir patiess

Ir izmainījies tikai

Tas, kā tu uz to skaties

 

Loģiski autoram tika uzdoti jautājumi par to, kad tiks izdota grāmata. Kad publicēto darbu skaits sasniedza pirmo ieplānoto pusi skaita, Guntars nolēma izdot savas sērijas "365" pirmo daļu. Tie ir 183 dzejoļi – pirmās viena gada 183 dienas un 183 sajūtas, katrs ar savu unikālo tapšanas datumu.

Turpinājums sekos, kad būs noslēdzies šis gads. Nākamā gada februārī tiks izdota grāmatas 2. daļa. Jaunā grāmata pieejama visās grāmatnīcās, bet visas micrec.lv lapā pasūtītās grāmatas tiks piegādātas ar autora autogrāfu.

Notikusi arī oficiālā grāmatas atvēršana Dzintaru koncertzālē, kur festivāla "Bigbank Latvijas Pērles" ietvaros norisinājās Guntara Rača autorvakars, kuru kuplināja pamatīgs latviešu populārās mūzikas izpildītāju pulks un uz skatuves Tipa orķestra pavadībā kāpa Olga Rajecka, Igo, Lauris Reiniks, Ainars Virga, Ivo Fomins, Igo, Aija Andrejeva, Mārtiņš Ruskis, Antra Stafecka, Katrīna Bindere, Miks Dukurs, Toms Kalderauskis, Normunds Rutulis un popgrupas Nando, Jūras akmentiņi un Dzeguzīte. Dziesmas "Daudz laimes, Latvija un "Anniņa, vanniņā" priekšnesumus kuplināja tautas deju ansamblis "Dzintariņš" Olgas Freibergas vadībā.

Par īpaši emocionālu un aizraujošu priekšnesumu izvērtās grupas "Saldās sejas" atkalapvienošanās. Tā ir astoņdesmito gadu sākumā Liepājā Guntara Rača un Tomasa Kleina dibināta, kurai vakar pievienojās jaunais un daudzsološais dziedātājs Jānis Narkevics un grupas "bet bet" ģitārists Uģis Tirzītis. Koncerta starplaikos un pēc koncerta Guntars sniedza autogrāfus un autogrāfu mednieku rinda bija patiesi iespaidīga.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!