Grupa “The Tiger Lillies” aicina uz papildkoncertu Rīgā

Raksta attēls - Grupa “The Tiger Lillies” aicina uz papildkoncertu Rīgā Publicitātes foto

17.01.2019 / Parmuziku.lv

Grammy balvas nominanti – britu grupa The Tiger Lillies janvāra beigās Latvijā prezentēs savu jauno albumu "Devil's Fairground". Papildus jau rudenī izziņotajam koncertam 23. janvārī, grupa fanus Latvijā priecēs ar vēl vienu koncertu – 24. janvārī.

Grupa pazīstama ar savu ironisko jokdaru tēlu. Arī uz koncertiem savus fanus Latvijā un Lietuvā tā aicināja stāvot dušā, mikrofona vietā izmantojot dušas klausuli. The Tiger Lillies sociālo tīklu profili ir labs piemērs viņu bezbēdībai. Viss grupas Facebook profils, kam seko vairāk kā 358000 fanu no visas pasaules, piepildīts jokiem, ironiju un komiksiem. Lai gan grupa ir ļoti aizņemta, baumo, ka šo profilu pārvalda un ar anekdotēm dalās pats grupas vadītājs – harizmātiskais Martins Žaks. Daži no grupas The Tiger Lillies jokiem, tulkoti latviešu valodā:

 • Neaizmirstiet iegādāties pietiekami daudz pārtikas 27 dienām, jo veikali  Ziemassvētku laikā būs slēgti 12 stundas.
 • Es oficiāli paziņoju, ka atstāju Facebook. Šeit esmu pavadījis pārāk daudz laika. Labu veiksmi visiem! Atgriezīšos pēc 15 minūtēm.
 • Sieva vīram: šie viesi, šķiet, nekad nedosies mājās. Velc ārā Yoko Ono albumus!
 • Restorānā:
  - Es esmu vegāns, kas nepanes laktozi un man ir problēmas ar glutēnu. Ko jūs man ieteiktu pasūtīt?
  - Taksometru.
 • Kas ir pēdējais, ko Ziemassvētku eglītes rotājums redz pirms nāves? Kaķa ķepa.
 • Lūk, dāvana Tev! Esmu pārliecināta, ka Tev tā patiks, jo Tu man to uzdāvināji pagājušogad.
 • Man šķiet, ka ūdens var atrisināt visas problēmas:
  vēlaties zaudēt svaru? Dzeriet vairāk ūdens;
  vēlaties skaistu sejas ādu? Dzeriet ūdeni;
  vai jums apnicis kāds cilvēks? Noslīciniet viņu.

“The Tiger Lillies” Facebook profilam netrūkst joku par politiskajām aktualitātēm pasaulē, piemēram, par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa valdību. Šī drosme caurvijas arī grupas mūzikālajā daiļradē – stili tiek jaukti, vienlaicīgi paužot dziļas skumjas, ironiju, sešdesmito gadu eleganci, kabarē, melno humoru, bet brīžiem – izsmalcinātu maigumu.

2018. gada novembrī izrāde “The Last Days of Mankind” tika pirmizrādīta Leita teātrī Edinburgā ar “The Tiger Lillies” oriģinālmūzikas atskaņojumu. Mūziķu daiļrade bija ideāli piemērota šim Karla Krausa antīkajam satīram par otro pasaules karu. Izrāde augstu novērtēta teātra kritiķu vidē – piecas zvaigznes tai piešķīruši “The Herald”, “The Morning Star”, “Four by The Stage”, “The Vee Review” un “Edinburgh Guide”. Grupa savas darbības laikā izdevusi vairāk kā četrdesmit albumu.  Jaunais albums “Devil's Fairground” apvieno nostalģiju, ironiju, asu humoru un nebeidzamu skaistumu. Tas ierakstīts Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

Albuma prezentācija Latvijā norisināsies 23. un 24. janvārī VEF Kultūras pilī. Šīs tūres ietvaros grupa apmeklējusi arī Ņujorku, Austriju, Šveici, Horvātiju un Rumāniju.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!