Grupa "STandART" jūnija sākumā prezentēs jaunu albumu

Raksta attēls - Grupa "STandART" jūnija sākumā prezentēs jaunu albumu Foto: Kristīne Auniņa

30.05.2017 / Parmuziku.lv

Jūnija sākumā nāks klajā grupas STandART trešais albums "Jūrasputnu Mistērijas" (Mysteries Of The Seabirds) izdevniecības "NABA MUSIC / MELO RECORDS" paspārnē. Albums tapis laikā no 2013. līdz 2017. gadam.

To veidojuši: Kalvis Kluburs, Mārtiņš Links un draugi. Albumu palīdzējuši veidot Sandris Savickis (“Starring Two”, Jūrmala), Kaspars Tobis (“7 Synths”, Sigulda) un Kaspars Bārbals (studija "Lauska", Rīga).

Grupa STandART izveidota 2002. gadā Jelgavā un līdz šim izdevusi divus albumus "Australia" (2007) un "Autumn News" (2009), kā arī virkni maksisinglu. Jaunajā albumā iekļauti jau iepriekš publicētie singli – "Drudzis", "Zem Kaķa Spalvas Krāsas Debesīm", "Jāņugunis" un "Bez Miega Zirgi" no izlases "Strāvoklis". Grupa laidusi klajā arī jaunu singlu "Rūnas", kas lejuplādējams par brīvu vai apmaiņā pret ziedojumu grupas Bandcamp vietnē http://standart.bandcamp.com/.

Jaunais albums ieturēts tumši atmosfēriskās synthfolk noskaņās, veidots gandrīz kā pasaka vai skaņu celiņš grāmatai – norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna romānam "Mistērijas" (1892) – un pašu pārgājieniem vasaras naktīs gar jūru.

Ar jaunajām dziesmām grupa iepazīstinās albuma prezentācijas koncertos:

  • 1. jūnijā – klubā NABAKLAB, Rīgā
  • 3. jūnijā – mākslas telpā "Mala", Cēsīs.

Tās būs pirmās STandART uzstāšanās pēc četru gadu pauzes, un grupas sastāvā uz skatuves kāps Kalvis un Mārtiņš. Kā viesi abos pasākumos piedalīsies grupa "Marta Migla".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!