Grupa “Sestā jūdze” publicē aizkustinošas dziesmas video.

Raksta attēls - Grupa “Sestā jūdze” publicē aizkustinošas dziesmas video. Publicitātes foto

14.03.2017 / Parmuziku.lv

Viena no vistitulētākajām un mūzikas kritiķu visaugstāk novērtētajām pašmāju latviešu kantrī mūzikas grupām “Sestā jūdze”, pēc tam, kad pērn atzīmējuši savu 15 gadu pastāvēšanas jubileju un izdevuši savu labāko dziesmu izlasi, atkal ir ierakstu studijā un strādā pie jauna labuma, kuru plānots izdot šī gada 23. oktobrī.

Jauns albums vienmēr nozīmē arī jaunas dziesmas un dziesmu video. Un tāpēc šonedēļ radiostacijām un TV kanāliem tiek piedāvāts grupas jaunākais veikums, dziesma “Upe”, kuras mūzikas autors ir grupas līderis Agris Gedrovičs, bet dziesmas vārdus rakstījusi Smiltenes puses dzejniece Marika Svīķe, kuru pašlaik skārušas nopietnas veselības problēmas, bet kura joprojām ir apņēmības pilna rakstīt un radīt.

Par dziesmas “Upe” tapšanu un vārdiem Marika raksta: “Jo ilgāk dzīvojam, jo vairāk saprotam, ka ejam uz aiziešanu. Un kādreiz šķiet, ka tas viss, ko mēs te darām, vai nedarām, ka tam nav nekādas jēgas, jo redzam, ka dzīve (kā upe) nevar apstāties tajā brīdī, kad mums ir vislabāk, kad mums ir visvairāk naudas, kad mēs esam slavas virsotnē,- upe tikai plūst”

Ierosmi savām dziesmām grupas galvenais dziesmu autors Agris guvis arī Aleksandra Čaka un Ārijas Elksnes dzejā, taču pati pirmā dziesmā paša sacerēta dziesma, arī ir rakstīta par pamatu ņemot tieši Marikas Svīķes dzeju.

Agris: “Mani ļoti uzrunā Marikas stāstījums un vārdu plūdums. Man vispār ir svarīgi vispirms atrast dzejoli.”

Dziesmas video veidojusi un montējusi kompānijas “Skybird Productions” producente Arta Jenemane, kas pati arī kopīgi ar Zigmundu Ziemeli veica operatora darbu. Šī nav pirmā sadarbība ar grupu, jo tieši Arta veidojusi līdz šim laikam visveiksmīgāko grupas video dziesmai “Pieci soļi, nedēļa vai mūžs”, kurš interneta platformā YouTube nu jau ir skatīts gandrīz 123 000 reižu, kas šī žanra izpildītājiem ir ļoti pieklājīgs rādītājs.

Agris: “Paši noskatījāmies video, un kamols kaklā vēl ilgi turējās. Paldies Artai un viņas komandai par padarīto. Viņas komanda strādā ļoti profesionāli. Video precīzi izstāsta dziesmas sajūtas”.

Jaunā albuma dziesmas tiek ierakstītas sadarbībā ar kompāniju “Mikrofona ieraksti” un studijas “Factory Sounds” producentu Gintu Stankeviču, kurš ierakstīja arī dziesmu “Pieci soļi, nedēļa, vai mūžs”. 

Jaunā dziesma “Upe” ir pieejama visās digitālajās mūzikas izplatīšanas vietnēs visā pasaulē, tostarp iTunes, Spotify, Amazon un Apple Music. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!