Grupa "Plastic Dummy" publicē dziesmas "It's Shit // Eat Shit // Exit" video

Raksta attēls - Grupa "Plastic Dummy" publicē dziesmas "It's Shit // Eat Shit // Exit" video Foto: Nauris Skulme

31.10.2017 / Parmuziku.lv

Ar skaļu koncertu grupa jauno videoklipu prezentēja pagājušajā sestdienā, 28. oktobrī, "Lokal House" telpās.

Mūzikas video autors un mākslinieks ir Raivo Balodis, kurš klipā ir savienojis VHS laikmeta estētiku ar digitālo mākslu. Skaņdarbs “It’s Shit // Eat Shit // Exit” ir no grupas debijas albuma “A Snare And A Trap”, pēc kura publicēšanas arī tika nolemts par sadarbību darbam pie mūzikas video.

Kopā ar grupu "Plastic Dummy" nākam no vienas pilsētas, kas ir spēcīgs iemesls mūsu radoši saskanīgajai sadarbībai. Kad pirmoreiz izdzirdēju šo dziesmu, klipa noskaņa uzreiz vizualizējās manā galvā un norunājām ka šis būs tas gabals, kuram veidosim video. Mūsdienu cilvēks internetā ir spējīgs atrast tūkstošiem literāru darbu, skaistu gleznu un pasakainu filmu, taču tā vietā lielāko daļu laika pavada barojoties ar mēsliem. Tas nav nekas jauns, jo agrāk šo pašu funkciju pildīja arī televīzija. Lai nu kā ar šo video nevēlamies būt demagogi, jo kurš gan no mums šajā ziņā nav nevainīgs, vienkārši vēlējāmies nodot mūsu skatījumu par to, kas notiek mūsu smadzenēs pēc tam kad esam pamatīgi pārdozējuši lēta izklaidējošā satura devu,

tā par video izsakās autors.

Dziesmas stāsts ir par cilvēku tendenci izolēties no realitātes, pielīpot pie mūsdienu ierīču ekrāniem, patērēt mums apkārt esošo mediju intelektuālos atkritumus un savu pelēko šūniņu barošanu ar nevajadzīgu virtuālo drazu ar tai sekojošajām ciešanām no informatīvajām paģirām, jo dzīvojot informācijas laikmetā, no tā visa vairs nav kur noslēpties.

Dziesmas “It’s Shit//Eat Shit//Exit” klipa veidošana prasīja ilgu laika periodu, taču vīzija visiem projektā iesaistītajiem bija viena – spilgti un vietējam mērogam neierasti attēlot dziesmā dzirdamo dumpinieciskumu .

"Plastic Dummy" ir ansamblis no Ogres, kas kopš tā dibināšanas 2015. gada martā, ir kļuvis par vārdu uz Latvijas alternative skatuves. Grupas skanējumam raksturīgas trokšņainas ģitāras, ko papildina grandžā un pankrokā rūdīti ritmi, un ar ironiju klātas lirikas par sabiedrības dogmām un centieniem iederēties starp apkārtējiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!