Grupa "Labvēlīgais Tips" dodas jubilejas koncerttūrē "Sudrabkāzas"

Raksta attēls - Grupa "Labvēlīgais Tips" dodas jubilejas koncerttūrē "Sudrabkāzas" Publicitātes foto: Karlīna Vītoliņa

18.09.2017 / Parmuziku.lv

"Labvēlīgais Tips" pilnā sastāvā ir gatavs ieraut savus klausītājus trakulīgā prieka virpulī. Varētu teikt arī tā – ballīte būs!

Sestdien, 23. septembrī, ar koncertu Vidzemes koncertzālē “Cēsis” grupa "Labvēlīgais Tips" uzsāks savu 25 gadu jubilejas koncertšovu “Sudrabkāzas” tūri, kura noslēgsies 27. oktobrī ar grandiozu šovu “Arēnā Rīga”.

Kā vēsta grupas dalībnieki, koncertos skanēs grupas populārākie un klausītāju iemīļotie hīti “Alumīnija cūka”, “Čiekurs egles dēls”, “Naukšēnu disko”, “Pīrādziņ, nāc ārā!”, “Omnibuss”, “Frāzes”, kā arī, protams, skaņdarbi no grupas jaunākā veikuma – albuma “Kaste”, kas dienasgaismu ieraudzīja 1. aprīlī. Koncerttūre norisinās par godu grupas ceturtdaļgadsimta jubilejai. 

Koncertos "Labvēlīgais Tips" uzstāsies savā tradicionālajā sastāvā: Andris Freidenfelds (balss), Normunds Jakušonoks (balss, taustiņi), Ģirts Lūsis (balss, ģitāra), Kaspars Tīmanis (balss, trombons), Oskars Ozoliņš (trompete, balss), Artūrs Kutepovs (ģitāra), Pēteris Liepiņš (ģitāra), Haralds Stenclavs (taustiņi) un Ainis Zavackis (sitaminstrumenti). Īpašie viesi – dziedātāja Elza Rozentāle un deju grupa "Fandango".

Kāzas, kurās jebkurš var būt līgava vai līgavainis; kāzas, kur kaislīgā mīlas nakts jau sen pagātnē. Tomēr mīlestība nerūs, vedējtēvs nelūzt, bet tortes rozes – nekūst, jo tās ir no sudraba. Sudrabkāzas – nācija pret "Labvēlīgo Tipu"!

uz grupas jubilejas koncerttūri ar īpašu uzsaukumu aicina grupas solists Andris Freidenfelds, precizējot, ka “nācija pret Labvēlīgo Tipu” neesot jāsaprot kā kautiņš vai cīņa, bet gan: “Pie skatuves stāv nācija un skatās mūsu koncertu!”.

Kā zināms, "Labvēlīgā Tipa" koncertiem raksturīgi gaumīgi joki un pozitīva, nedaudz vieglprātīga atmosfēra. Auditorijas atsaucība grupas koncertos neļauj māksliniekiem gulēt uz lauriem, bet katru gadu piedāvāt ko jaunu un kvalitatīvu - tā, lai publika nebūtu vīlusies. Pārsteigumi un labs garastāvoklis garantēts arī šajos koncertos, un galu galā – Fredim vienmēr ir ko teikt.

Atgādināsim, ka grupu “Labvēlīgais Tips” tālajā 1992. gadā dibināja solists Andris Freidenfelds, Normunds Jakušonoks un Ģirts Lūsis. Iesākumā grupas darbība bija vairāk kā joks, nevis nopietns pasākums. Grupa uzstājās dažādos Latvijas mūzikas pasākumos. Grupas debijas albums “Alumīnija cūka” klajā nāca 1995. gada 1. aprīlī, kas aizsāka grupas tradīciju albumu izdot tieši šajā datumā. Albums saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā labākais pop & rock & dance albums.

1996. gadā klajā nāca otrais “Labvēlīgā Tipa” albums “Pilots Antons Šmits”, savukārt 1997. gadā – albums “Pumpa”, kas tika ieguva Gada balvu par labāko šlāgeru mūzikas albumu. Grupas kontā ir arī albumi “Tā, lūk, man iet”, “Tipa labākās dziesmas”, “Eiropa mūs nesapratīs”, “Mūzika iereibušiem cilvēkiem”, “Naukšēnu disko”, “Svīres tango” u.c.

Grupas jubilejas šovi "Sudrabkāzas" notiks:

23. septembrī 15.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

23. septembrī 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” (izpārdots)

30. septembrī 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”

7. oktobrī 15.00 Latgales vēstniecībā “GORS”

7. oktobrī 19.00 Latgales vēstniecībā “GORS” (izpārdots)

13. oktobrī 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” (izpārdots)

14. oktobrī 19.00 Jelgavas Kultūras namā (izpārdots )

20. oktobrī 19.00 Alūksnes Kultūras centrā

21. oktobrī 19.00 Valmieras Kultūras centrā

27. oktobrī 19.00 “Arēnā Rīga”

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!