Grupa ElektroFolk publicē singlu par godu valsts svētkiem

Raksta attēls - Grupa ElektroFolk publicē singlu par godu valsts svētkiem Publicitātes foto

15.11.2017 / Parmuziku.lv

Tuvojoties Latvijas Valsts svētkiem, grupa ElektroFolk laiž klajā jaunu singlu „Strauji Tek Daugaviņa”. Dziesmas mūzikas autors ir grupas ElektroFolk ģitārists Reinis Briģis, bet teksts ņemts no latviešu tautas dziesmām.

Dziesmai ir izvēlēta Daugavas tēma, kas ir latviešu tautas likteņupe. Tā nesusi gan prieku, gan skumjas, kas ir atspoguļots arī jaunās dziesmas skanējumā.

Mūzikas autors Reinis Briģis par dziesmas tapšanas procesu stāsta:

Dziesmas melodija pie manis atnāca sapnī, un pirmie uzmetumi tapa uzreiz pēc pamošanās. Drīz pēc tam kopā ar grupas biedriem dziesma jau tika ierakstīta, un mums ir prieks, ka pie klausītājiem tā ir nonākusi tieši uz Latvijas Valsts svētkiem. Sen jau gribēju uzrakstīt dziesmu par Daugavas tēmu, jo esmu dzimis, audzis un dzīvojis vienīgi šīs, mūsu likteņupes abos krastos.

Šis ir pirmais ElektroFolk singls, pēc albuma „Raiba Govs” iznākšanas. Pat reiz grupa aktīvi strādā pie jaunu dziesmu materiāla, un drīzumā gatavojas laist klajā pirmo grupas videoklipu, kas tapis sadarbībā ar videomākslinieku Mārtiņu Dāboliņu.

Grupa ElektroFolk plašu atpazīstamību ieguva 2015. gadā, piedaloties konkursā „Supernova” ar dziesmu „Sundance”, kura ierindojās 3.vietā. 2015. gadā grupa ElektroFolk Mūzikas ierakstu kompāniju Mikrofona Gada balvā saņēma “Zelta Mikrofonu” par labāko tautas vai pasaules mūzikas albumu “Elektro. 2016. gada 15. februārī grupa ElektroFolk laida klajā otro mūzikas albumu „Raiba Govs”. 2017. gadā ElektroFolk tika nominēti Gada balvai „Zelta Mikrofons” nominācijā „Labākais koncertieraksts”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!