Georgijs Osokins aicina uz romantisku klaviermūzikas koncertu

Raksta attēls - Georgijs Osokins aicina uz romantisku klaviermūzikas koncertu Publicitātes foto

05.02.2019 / Parmuziku.lv

Valentīndienā, 14. februārī, plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē uz romantisku klaviermūzikas koncertu ciklā “Dzimuši Latvijā” aicina starptautisko konkursu laureāts, jaunākais Osokinu dinastijas pianists, talantīgais Georgijs Osokins.

Georgijs Osokins sevis radītajā mūzikas telpā aicina ar dziļumu, nopietnu pieeju mākslai un interpretācijām ar patiesīguma svaru.

Viņam piemīt rets F. Šopēna mūzikas interpreta talants,” saka slavenais pianists un pedagogs Sergejs Babajans (Sergei Babayan).

 Ciklā “Dzimuši Latvijā” savā soloprogrammā, kas Dzintaru koncertzālē izskanēs romantikas apvītajā Valentīndienā, G. Osokins pie klausītājiem dosies ar klaviermūziku, kurā neapolietis Domeniko Skarlati (Domenico Scarlatti) atklāj elegantu skaistumu starp baroku un klasicismu, Sergejs Rahmaņinovs (Sergei Rachmaninoff) ar vīrišķīgu romantiķa roku ved pa bezgalīgu melodiju plašumiem, Arvo Perts (Arvo Pärt) skaņdarbā “Für Alina” pirmo reizi ieskandina tintinnabuli stilu, kas viņam vēlāk atnesīs pasaules slavu. Un, protams, dvēseles un klavieru taustiņu aristokrāts Frideriks Šopēns (Fryderyk Chopin), kura mūzikas interpretācija jau kļuvusi par G. Osokina programmu neatņemamu piedzīvojumu.

 

Pēc fināla F. Šopēna konkursā 2015. gadā jaunākais Osokinu dinastijas pianists Georgijs Osokins kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus “neparedzams, pārāk revolucionārs, lai būtu uzvarētājs”. Kopš dalības konkursā G. Osokins ir ticis aicināts uzstāties daudzās pasaules valstīs un prestižos festivālos. Īpaša pianista firmas zīme ir F. Šopēna mūzika. Britu ierakstu kompānijas “Piano Classics” paspārnē izdots G. Osokina soloalbums ar vēlīnajiem F. Šopēna opusiem, izpelnoties slavinošas recenzijas no ievērojamiem Kanādas, Francijas un Vācijas mūzikas izdevumiem. 2019. gada sākumā plānots izdot jaunu tvartu, kas būs veltīts Sergeja Rahmaņinova mūzikai. Šajā gadā G. Osokinam gaidāma koncerttūre Āzijā un ASV ar Gidonu Krēmeru, Giedri Dirvanauskaiti (Giedrė Dirvanauskaitė) un “Kremerata Baltica”, kā arī debija prestižajā Rūras klavieru festivālā Vācijā un Friburgas/Bernes klavieru sērijās.

 G. Osokins absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas skolu, mācījies pie sava tēva Sergeja Osokina Rīgā, papildinājis prasmes pie Mihaila Voskresenska (Mikhail Voskresensky) Maskavas konservatorijā, Dmitrija Baškirova, Sergeja Babajana, Oļega Maizenberga (Oleg Maisenberg), Bernda Getzkes (Bernd Goetzke). Pēdējos gados jaunais pianists strādā ar profesoru Georgu Frīdrihu Šenku (Georg Friedrich Schenck).

 2016. gadā viņš kļuva par jaunāko Latvijas Lielās mūzikas balvas laureātu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” šīs balvas vēsturē. Pirmo reizi kopā ar orķestri uzstājies 10 gadu vecumā. Drīz pēc tam kļuva par laureātu IX Starptautiskajā Aleksandra Skrjabina pianistu konkursā Parīzē (2009). Saņēmis F. Šopēna prēmiju XXII starptautiskajā konkursā Moncā (Itālija), 2014. gadā uzvarēja IX starptautiskajā Šopēna jauno pianistu konkursā Ķīnā. 2015. gadā XVII starptautiskajā F. Šopēna konkursā Varšavā iekļuva desmit labāko pianistu skaitā (no 450 dalībniekiem). Ieguvis pirmo vietu Manhetenas Starptautiskajā mūzikas konkursā Ņujorkā (2018). G. Osokins koncertējis Tokijas Metropolitēna teātra zālē, Berlīnes Konzerthaus, Sanktpēterburgas filharmonijā, Tēlotājmākslas teātrī Vankūverā, aizstājot pasaulslaveno pianistu Nelsonu Freiru (Nelson Freire), Birmingemas Town Hall un citviet.

 “Dzimuši Latvijā” ir koncertu cikls, kura ietvaros atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiek tādu izcilu Latvijas mākslinieku solokoncerti, kuri savu meistarību un atzinību ir nostiprinājuši ārpus Latvijas robežām.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!