Folkmetāls un senās tradīcijas - festivāls "Zobens un Lemess" jau šonedēļ!

Raksta attēls - Folkmetāls un senās tradīcijas - festivāls "Zobens un Lemess" jau šonedēļ! Publicitātes foto

04.07.2017

No 7. līdz 8. jūlijam Viesītes novada Lonē jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls "Zobens un Lemess".

Lieliska mūzika, kuras noskaņas sakņojas mūsdienīgās folkmūzikas interpretācijās un metālmūzikas tradīcijās, mūziķi no Latvijas un ārzemēm, kā arī seno tradīciju iedzīvināšana – festivāls "Zobens un Lemess" piedāvā unikālu piedzīvojumu vienā no gleznainākajām vietām Sēlijā, Saukas ezera krastā.

Festivāla "Zobens un Lemess" apmeklētāji piektdienas vakarā varēs klausīties japāņu folkmūzikas iedvesmotos "Yomi", eksperimentālā black metal grupu "Velnezers", progresīvā metal apvienību "Eschatos" un latviešu doom skatuves grandus "Frailty", kā arī nīderlandiešu folkmetālistus "Heidevolk" un igauņu atmosfēriskā metāla grupu "Thou Sehll of Death".

Ieeja festivāla teritorijā no 7. jūlija plkst. 16.00. Savukārt sestdien uzstāsies dziesminieks Haralds Sīmanis, viduslaiku mūzikas izpildītāji "Obscurus Orbis", latgaliešu melanholiķis Sovvaļnīks, itāļu simfoniskā metāla grupa "Elegy of Madness", latviešu folkmetāla apvienība "Green Novice", Libānas smagā roka grupa "Kimaera", noslēpumainais black / doom projekts no Polijas "Batushka", kā arī festivāla “hedlaineri” – leģendārā somu apvienība "Amorphis".

Visu sestdienu festivāla apmeklētāji varēs apgūt un pieredzēt dažādas senās tradīcijas – darbosies amatnieku tirdziņš, paraugdemonstrējumus piedāvās kalēju meistardarbnīca. Uz akmens alus brūvēšanas darbnīcu aicinās Aizputes rezidenču centrs un starpnozaru mākslas grupa "Serde" un tās galvenais aldaris Uģis Pucens.

Brūvēšanas darbnīcā aicināsim piedalīties akmens alus gatavošanas procesa rekonstrukcijā – šī tehnoloģija Latvijas teritorijā dokumentēta jau ap 16. gadsimtu un tiek izmantota līdz pat mūsdienām,

norāda alus darīšanas entuziasti. Viņi arī demonstrēs, kā senajos laikos apiņu vietā izmantoti pavisam citi augi – purva mirtes, purva vaivariņi un pelašķi.

Festivālā arī noslēgsies vēstures rekonstrukcijas kopas "Exercitus Rigensis" organizētais projekts viduslaiku garā "Uz savas ādas", kura laikā divu mēnešu garumā jaunieši iejutās seno karavīru dzīvē, apmeklēja zobencīņu treniņus un dažādas nodarbības pie seno amatu meistariem, pārbaudīja savu izturību vairākos pārgājienos, kā arī apguva citas 13. gadsimtam raksturīgas nodarbes. Projekta finālā, kas norisināsies 8. jūlijā, atlikušos trīspadsmit dalībniekus gaida vairāki pārbaudījumi – šaušana ar loku, šķēpa mešana, cirvja mešana mērķī. Nopietnākais no tiem – dalība turnīrā, kurā dalībnieki, tērpti 13. gadsimta vietējo tautu bruņojumā, cīnīsies viens ar otru.

Biļetes uz festivālu vēl nopērkamas iepriekšpārdošanā vietnē Ticketshop.lv, to cena 25 EUR. Piektdien, 7.jūlijā, festivāla kasē būs nopērkamas biļetes uz abām festivāla dienām, to cena būs 29 EUR. Sestdien, 8.jūlijā vienas dienas biļete maksās 20 EUR. Bērniem līdz 13 gadu vecumam ieejam festivālā bez maksas, invalīdi un pensionāri biļetes festivāla kasē varēs iegādāties ar 50% atlaidi. Nakšņošana festivālā paredzēta apsargātā telšu pilsētiņā, kas būs uzcelta norobežotā pļavā tieši blakus festivāla norises vietai, uz vietas būs pieejami visi nepieciešamie pakalpojumi, tostarp kvalitatīva ēdināšana, atspirdzinoši dzērieni, medpunkts, kā arī gleznainā Saukas ezera pludmale. Tiek organizēts arī speciāls autobuss nokļūšanai uz festivālu no Rīgas un arī atpakaļ.

Vairāk informācijas festivāla Facebook lapā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!