Festivāls “Skaņas dienas” atgriežas Mākslas pētījumu laboratorijā Liepājā

Raksta attēls - Festivāls “Skaņas dienas” atgriežas Mākslas pētījumu laboratorijā Liepājā

16.05.2022

Skaņas un mediju mākslai veltītais festivāls “Skaņas dienas” norisināsies no 18. – 21. maijam Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab), Kūrmājas prospektā 13, Liepājā, piedāvājot interesentiem, mākslas un mūzikas studentiem un profesionāļiem atvērtu, bezmaksas darbnīcu programmu un audiovizuālu performanču vakaru.

Festivāls “Skaņas dienas” tiks atklāts ar diskusiju "Neatkarības skaņas” 18.maijā vakarā, kurā piedalīsies divu dažādu paaudžu ģitāristi, politiskas neatkarības aizstāvis, “Līvu” dibinātājs Juris Pavītols un talantīgais ģitārists Roberts Dinters, kurš atbalsta neatkarību no robežām radošās izpausmēs. Diskusija ievadīs 3 pilnas dienas ar darbnīcām un priekšnesumiem, veltītiem skaņas un mediju mākslai, radošai izpausmes brīvībai un elektroniskai eksperimentālai mūzikai.

“Skaņas dienās” ik gadu tiek aicināti un satiekas jauni mākslinieki, mūziķi, studenti, profesionāļi un citi skaņas un mediju mākslas interesenti. Festivālā norisinās skaņas mākslas darbnīcas, diskusijas, prezentācijas un audiovizuāls performanču vakars. Šī gada festivālā uzsvars tiek likts uz satikšanos klātienē – gan stiprinot savstarpējās attiecības ar radošo kopienu, gan piedzīvojot un baudot skaņu telpā, un iegūstot jaunas prasmes, izvēloties darboties kādā no festivāla darbnīcām. Daļa darbnīcu papildus būs pieejamas arī dalībai attālināti tiešsaistē. Pieteikumi tiek pieņemti līdz 18. maijam aizpildot veidlapu “Skaņas dienu” mājaslapā.

Festivāla centrālais notikums – “Skaņas dienu” koncerts – apmeklētājiem piedāvās audiovizuālu elektroniskās un eksperimentālās mūzikas programmu, kā arī ļaus piedzīvot telpiskas skaņas burvību, ap publiku izvietotā skaņu sistēmā dzīvā performancē atskaņojot darbnīcā veidotus skaņdarbus. Koncerts notiks sestdien, 21.maijā pl. 19.00, Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā, sapludinot robežas starp mākslu un mūziku. Koncertā ar solo priekšnesumu uzstāsies latviešu elektroakustiskās un eksperimentālās mūzikas komponists Platons Buravickis, jauno mediju mākslinieks Glociks, eksperimentālās elektroniskās mūzikas duets Nejauši, Slābens un Nosalis, Imantas Reivists, dejas ar DJ Orthodox un darbnīcu dalībnieku veidoti priekšnesumi.

Dalībai “Skaņas Dienās” ir pieejamas 4 radošās darbnīcas, kas aptver dažādas aktuālas tēmas skaņas un mediju mākslā. Darbnīcas vadīs gan starptautiski, gan vietēji lektori, mākslinieki un komponisti:

Platons Buravickis (LV) – akadēmiskās mūzikas komponists, pianists un improvizators, īpašu vietu viņa daiļradē aizņem elektroakustiskā mūzika. Darbnīcā koncentrēsies uz materiāla nozīmi mūsdienu mākslā un iepazīstinās ar skaņas granulāro sintēzi MAX vizuālās programmēšanas vidē.  Darbnīca pieejama arī tiešsaistes apmeklējumam.

Huans Duarte Regino (MX/FI) – mediju mākslinieks un pētnieks, doktora grāda kandidāts Aalto universitātē, Somijā. Strādā ar interakciju ģeneratīvas mākslas eksperimentos, kas pēta digitālo un analogo platformu izpausmes vides mediju ietekmē. Darbnīcā dalībnieki, strādājot ar skaņu, apgūs daudzkanālu telpiskošanas instrumenta izveides procesu, kā arī skaņas telpiskošanas rīku mūzikas performancēs un instalācijās. Darbnīcā pārsvarā tiks lietotas atvērtā koda programmas, kā Pure Data u.c., kā Supercollider un Reaper.

Krišjānis Rijnieks (LV/FI) – ir jauno mediju mākslas profesionālis un kopienas radošo laboratoriju fab lab eksperts, kurš šobrīd strādā Aalto Fablab, Aalto Universitātē, Somijā. Darbnīcā būs iespējams apgūt, kā lietot atvērtā koda multimediju apstrādes programmu FFmpeg, lai papildinātu video ar unikāliem filtriem, izmantojot GLSL šeideru krātuvi Shadertoy.

Reinis Naļivaiko (LV) – digitālais radošais, elektroniskais mūziķis un skaņas mākslinieks, entuziastisks modulārās sintēzes pasaules pētnieks. Darbnīcā ar modulārās sintēzes palīdzību tiks radīti dabas iedvesmoti skaņas objekti. Dalībnieki apgūs pamatprincipus, kā darboties ar modulāro sintezatoru studijā.

“Skaņas dienas” organizē biedrība ASTE. Art, Science, Technology, Education.  Festivālu atbalsta Liepājas Universitāte, Mākslas pētījumu laboratorija un Liepājas Kultūras pārvalde.

Programma:
Trešdiena, 18.05. 19:00, Liepājas Universitātes MpLab.

Atklāšana un diskusija "Neatkarības skaņas” (piedalās Juris Pavītols un Roberts Dinters).

Ceturtdiena – Sestdiena 19. – 21.05. 10:00 – 17:00 Liepājas Universitātes MPLab.

Darbnīcas, darbs pie individuāliem un grupu radošajiem projektiem.

Sestdiena 21.05. 19:00 Liepājas Universitātes MPLab.
Skaņas dienu koncerts un darbnīcu rezultātu prezentācijas – performances.

Vairāk informācijas un pieteikšanās darbnīcām: http://sound.mplab.lv/

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!