Festivāls Metalshow.lv atklās šīs vasaras festivālu sezonu; Iepazīsties ar programmu!

Raksta attēls - Festivāls Metalshow.lv atklās šīs vasaras festivālu sezonu; Iepazīsties ar programmu! Attēlā Swallow the Sun, publicitātes foto

16.05.2017 / Parmuziku.lv

16. un 17. jūnijā, Ķekavas pagasta Klaņģu kalnā, pēc septiņus gadus ilgušas pauzes, norisināsies Baltijā iecienītais smagās mūzikas festivāls Metalshow.lv. Atklājot 2017. gada vasaras festivālu sezonu, Metalshow.lv tradicionāli saglabās savu žanrisko eklektiku, skatuvi atvēlot visdažādāko smagās mūzikas stilu pārstāvjiem. Uzstāsies labākās pašmāju metālmūzikas apvienības, kā arī ievērības cienīgi viesi no Somijas, Krievijas, Ukrainas, Japānas un Lietuvas.

Somu apvienība Swallow the Sun  pārstāv ekstrēmā metāla žanru. Sākuši ar doom un death metālu, viņi savam skanējumam pievienojuši melodiskā un atmosfēriskā metāla iezīmes, tādējādi radot unikālu, daudzdimensionālu  un atmosfērisku skanējumu.

Arkona ir folkmetāla grupa no Krievijas, kura savā muzikālajā daiļradē iedvesmojusies no slāvu mitoloģijas. Grupas specifiskais skanējums paliek atmiņā ikvienam, kurš redzējis viņu uzstāšanos. Arkona festivālā uzstāsies ar īpaši sagatavotu šovu.

Krietni tumšākas noskaņas festivāla programmā ienesīs ukraiņu stoner/ doom/ psychodelic meistari Stoned Jesus, kas Latvijas klubos spēlējuši vairākas reizes, taču pirmo reizi pie mums  uzstāsies uz brīvdabas skatuves.

Krievijas heavy metal grupa Amatory ir pārdzīvojusi neskaitāmas metamorfozes, tostarp arī  gandrīz pilnīgu izjukšanu, tomēr atdzimusi kā fēnikss no pelniem un, pēc trīs gadus ilgušas pauzes, klausītājiem sniegs jaunu muzikālo materiālu labākajās smagā metāla tradīcijās.

Death un melodic thrash apvienība no Helsinkiem Dead Shape Figure ir viens no profesionālākajiem somu smagās mūzikas projektiem. Īsti uguns aizdedzēji, ja kādam kļūst par vēsu.

The Hypothesis spēlē ekstravagantu moderno metālu. Nākuši no metāla lielvalsts Somijas, mūziķi rada mūziku, kas iedvesmo un aizrauj. 

Savu daļu austrumnieciskas eksotikas festivālā ienesīs enerģiskie thrash metal pārstāvji Survive no Japānas.

Lietuviešu instrumentālā post rock/post metal grupa Autism mudinās gremdēties tumšās un noskaņām bagātās skaņu miriādēs.

Latviešu postmetāla apvienība Soundarcade festivālā uzstāsies pēc divus gadus ilgušas klusēšanas, uz skatuves redzēsim arī death’n’roll stila pamatlicējus SANCTIMONY, kas uzskatāma par vienu no spēcīgākajām latviešu smagās mūzikas koncertgrupām, un melodiskā death/black metāla adeptus Preternatural, kuri festivālā uzstāsies atjaunotā sastāvā.

Viking/folk metāla pārstāvji Varang Nord ir viena no daudzsološākajām Latvijas grupām. Latgales vikingiem raksturīgs cīņas spars, dinamiska mūzika un pārliecinošs skatuves tēls.

Doom metal grupa Heaven Grey ir viena no Latvijas smagās mūzikas leģendām. Pārdzīvojusi vairākus traģiskus notikumus, grupa turpina darboties un pērn sagādājusi faniem jaunu, spēcīgu muzikālo materiālu.

Viena no nedaudzajām Latvijas black metal apvienībām Urskumug festivālā Metalshow.lv piedāvās pārliecinošas, tumšu noskaņu cauraustas kompozīcijas, kas aizraus ikvienu žanra cienītāju.

Motorizēta ritma sekcija, uzbrūkošs vokāls, dinamika, uzrunājošas melodijas un spēks raksturo  death metal/deathcore apvienību Mayla.

Grupa Oceanpath ir nebijusi parādība latviešu smagās mūzikas skatuvē; viņi vienlaikus koķetē ar smago metālu, tajā pašā laikā iekļaujot savā repertuārā dziesmas ar izteiktām folk saknēm.

Dzirdēsim arī progressive death metal pārstāvjus Pulse of Nebulae, jaudīgos metāla smagsvarus Oghre un extreme metal vienību Stagnant Project.

Festivāls Metalshow.lv pirmo reizi notika 2005. gadā un strauji kļuva par vienu no vadošajiem alternatīvās mūzikas festivāliem Baltijā – līdz 2010. gada vasarai starp tā galvenajiem māksliniekiem pabija tādas smagās skatuves zvaigznes kā Cradle Of Filth, Exploited, Napalm Death, Pain, Caliban un daudzi citi.

Festivāls Metalshow.lv ikvienam metāla cienītājam sniegs iespēju izbaudīt lielisku atmosfēru izcilas mūzikas pavadījumā. Pirmo biļešu cena uz festivālu – 18 EUR, tuvojoties festivālam, to cena augs. Biļetes var iegādāties vietnē ticketshop.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!