Festivālā “Zobens un Lemess” noslēgsies projekts “Uz savas ādas”

Raksta attēls -  Festivālā “Zobens un Lemess” noslēgsies projekts “Uz savas ādas” Publicitātes foto

01.07.2017 / Parmuziku.lv

13. gadsimts mūsdienu Latvijas teritorijā? Netiešu saskari ar citu laikmetu vai vismaz pieskārienu tā gaisotnei piedāvā vēstures rekonstrukcija. Eksperimentālā projektā līdz finālam izturējuši tieši 13 dalībnieki – deviņi puiši un četras meitenes.

8. jūlijā festivālā “Zobens un Lemess” noslēgsies projekts “Uz savas ādas”, kurā dalību pavasarī bija pieteikuši 20 dalībnieki – dažāda vecuma jaunieši no Latvijas. Toreiz idejas autori un īstenotāji – biedrība “Exercitus Rigensis” – to pieteica ar šādu aicinājumu:

...ir cilvēki, kas, skatoties viduslaiku cīņas TV ekrānā, iztēlojas sevi cīnītāju vietā, vai, vērojot klātienē, kā turnīra laukumā vēstures entuziasti vicina zobenus, iedomājas - “es jau gan varētu labāk!” Piedāvājam to izmēģināt. Projekta finālā dalībniekiem būs iespēja iziet turnīra laukumā īstās bruņās un ar īstu (bet neasu) zobenu rokā, pārbaudot savu raksturu un spēku. Nāc un satiec viduslaikus!

Projekts ilga divus mēnešus un tā laikā dalībnieki:

  • regulāros treniņos apguva zobencīņu,
  • piedalījās vairākos, arī divu dienu izturības pārgājienos, tērpušies 13. gs. vietējo tautu apģērbā un bruņojušies ar tā laika ieroču kopijām,
  • mācījās vēsturi, tajā skaitā piedalījās Dr.hist. Artūra Tomsona lekcijā par vēsturisko situāciju mūsdienu Latvijas teritorijā 13. gs. sākumā,
  • meistara Kriša Dubrovska vadībā iemēģināja roku kalēja amatā.

“Fināla sacensības notiks 8. jūlijā Sēlijā festivāla “Zobens un lemess” ietvaros. Dalībniekus gaida vairāki pārbaudījumi – šaušana ar loku, šķēpa mešana, cirvja mešana mērķī. Nopietnākais no tiem – dalība turnīrā, tas ir, dalībnieki, 13. gs. vietējo tautu bruņojumā, cīnīsies viens ar otru,“ gaidāmo pasākumu ieskicē “Exercitus Rigensis” vadītājs Juris Nečajevs.

“Exercitus Rigensis” latīņu valodā nozīmē Rīgas karaspēks, kas arī nosaka galveno izpētes tēmu - pilsētnieks, karavīrs. Biedrība ir vēstures entuziastu apvienība.

“Zobens un lemess”, starptautisks etniskās mūzikas un seno amatu festivāls, notiek 3. gadu Sēlijā, Saukas dabas parkā, ezera krastā, netālu no ciemata Lone.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!