Festivāla Saxophonia noslēgumā spēlēs džeza saksofona zvaigzne Šeimass Bleiks no ASV

Raksta attēls - Festivāla Saxophonia noslēgumā spēlēs džeza saksofona zvaigzne Šeimass Bleiks no ASV Publicitātes foto

20.02.2017 / Parmuziku.lv

Festivālu Saxophonia 25. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” noslēgs viens no ievērojamākajiem pasaules saksofonistiem - Šeimass Bleiks no ASV. Saksofonista spožo meistarību papildinās Latvijas Radio bigbends un Brazilian Girls soliste, komponiste un aktrise Sabīna Šuba.

Festivālu Saxophonia noslēgs viens no ievērojamākajiem pasaules saksofonistiem - Šeimass Bleiks no ASV. Saksofonista spožo meistarību papildinās Latvijas Radio bigbends un Grammy mūzikas ierakstu balvai nominētās Ņujorkas elektroniskās mūzikas grupas Brazilian Girls soliste, komponiste un aktrise Sabīna Šuba.

Koncerta programmā skanēs mūzika no albuma Superconductor īpaši Latvijas Radio bigbendam veidotās aranžijās.

"Koncertā klausītāji var sagaidīt mūsdienīgu, intelektuālu skanējumu. Harmoniski krāsaina, melodiski intriģējoša mūzika. Izvērsti solo posmi, kas parāda Šeimasa spožo meistarību,"saka Lartvijas Radio bigbenda muzikālais vadītājs Kārlis Vanags.

 24.februārī šī koncerta programma skanēs Vidzemes koncertzālē “Cēsis” pl. 19.00.

 Šeimass Bleiks ir izcilo džeza saksofonistu – Boba Mincera un Maikla Brekera ideju turpinātājs, leģendārā Teloniusa Monka starptautiskā džeza saksofonu konkursa laureāts, kura sirds pieder aizvadītā gadsimta 80.–90. gadu džeza meinstrīmam (contemporary jazz). Bleika kompozīcijas raksturo izsmalcinātība un nereti pārdroša, spilgta improvizācija, kas apvienojas ar lipīgu aizrautīgumu un apskaužamu virtuozitāti.

Divdesmit piecu gadu rūdījums modernā džeza pasaulē izsmalcinājis Šeimasa Bleika kompozīcijas sajūtu. Viņš ir vairāku džeza apvienību mūziķis un viņa vadībā ieskaņoti jau sešpadsmit skaņu ierakstu albumi. To vidū arī nesenākais veikums – 2015. gada nogalē klajā laistais Superconductor, kurā liela loma piešķirta elektronikas un tieši EWI (Electronic Wind Instrument) pielietojumam.

 Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!