Festivālā “Laima. Rendezvous. Jūrmala – 2018” uzstāsies virtuozā akordeoniste Ksenija Sidorova

Raksta attēls - Festivālā “Laima. Rendezvous. Jūrmala – 2018” uzstāsies virtuozā akordeoniste Ksenija Sidorova Publicitātes foto

04.07.2018 / Parmuziku.lv

Starptautiskajā mūzikas festivālā “Laima. Rendezvous. Jūrmala - 2018” uzstāsies populārā latviešu akordeoniste Ksenija Sidorova. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves talantīgā mūziķe kāps 21.jūlijā, informē festivāla producente Elita Mīlgrāve.

“Mūsu festivāls ir satriecošu pārsteigumu pilns. Līdz “Laima Rendezvous”, kas notiks no 19. līdz 22.jūlijam, ir atlicis pavisam maz laika, un esam priecīgi paziņot visiem sajūsminātajiem faniem, ka mūsu iespaidīgajai programmai ir pievienojusies talantīgā Ksenija Sidorova - Rīgā dzimusī mūziķe, kas ar savu virtuozo spēli, šķietamo vieglumu un princeses tēlu ir iekarojusi visu pasauli,” uzsvēra Mīlgrāve.

Pēc “Laima Rendezvous”  producentes teiktā, klausītāji dzirdēs Ksenija solo priekšnesumu un duetu ar festivāla veidotāju Laimu Vaikuli. Kopā viņas izpildīs Vaikules slaveno hitu “Es izgāju uz Pikadilli”. Savukārt solo priekšnesumam akordeoniste izvēlējusies Astora Pjacollas skaņdarba interpretāciju. “Viņas repertuāram nav robežu. Sidorova spēlē visu, sākot ar Bahu un Skarlati līdz ultramodernajam avangardam. Ar savām izsmalcinātajām kompozīcijām Ksenija ideāli papildinās festivāla emocionāli silto atmosfēru un padarīs vēl burvīgāku vasaras svarīgāko muzikālo tikšanos,” ir pārliecināta Mīlgrāve.

Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas absolvente Ksenija Sidorova kļuva populāra 2009.gadā pēc uzstāšanās “BBC-Proms”, kad plaši apmeklētais koncerts tika translēts daudzās pasaules valstī. Šodien vairs nav iespējams saskaitīt viņas koncertus dažādās pasaules malās, solo uzstāšanās un duetus kopā ar populāriem vijolniekiem, pianistiem, mandolīnistiem un vokālistiem.

Mūzikas kritiķi dēvē Sidorovu par “akordeona princesi”, “akordeona sūtni”, “stilīgo akordeonisti”. Viņai ir izcili skatuves partneri, sākot ar pazīstamo peruāņu tenoru Huanu Djēgo Floresu līdz Stingam.

Akordeoniste izpelnījusies arī britu preses ievērību. “The Observer” raksta, ka Ksenija spēlē “niansēti, delikāti un ar elpu aizraujošu virtuozitāti”, “The Daily Mail” savai recenzijai licis virsrakstu “Latvijas akordeoniste piešķīrusi svaigas vēsmas vienkāršajam akordeonam”, bet “Daily Telegraph” dēvē Sidorovas spēlēšanas stilu par “izsmalcinātu”. Līdztekus izcilajai virtuozitātei, visus kritiķus sajūsmina viņas personiskas šarms.

Ksenijas spēles māka ir novērtēta ar neskaitāmām godalgām, tostarp “Martin Musical Scholarship Fund Award”, “Friends of Philharmonia Orchestra Award” un “Philip&Dorothy Green Award”, kā arī Lielo mūzikas balvu – augstāko Latvijas valsts apbalvojumu mūzikas jomā. Sidorova par oriģinālo interpretāciju un ieguldījumu mūzikas attīstībā saņēmusi arī “Lady Theodore Holland” goda balvu.

21.jūlijā, festivāla “Hītu vakarā” uzstāsies arī Filips Kirkorovs, Intars Busulis, Artūrs Pirožkovs, Ači Purceladze, Maniža, Roberto Kel Torres, Aija Andrejeva, Aleksandrs Panajotovs, Markus Riva, Shain Lee, Sunstroke Project, Freedom Ballet, Laima Vaikule.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!