Festivāla Laba Daba organizatoru komentārs par incidentu telšu pilsētiņā

Raksta attēls - Festivāla Laba Daba organizatoru komentārs par incidentu telšu pilsētiņā Foto ilustratīvs, avots: pexels.com

06.08.2016 / Parmuziku.lv

Laba Daba organizatori apstiprina, ka ir saņēmuši informāciju par aizvadītajā naktī notikušo konfliktu, ārpus festivāla teritorijas esošajā telšu pilsētiņā, ar iespējamu gāzes ieroču lietošanu. Plašākus komentārus šobrīd sniegt nav iespējams, jo policija ir uzsākusi kriminālprocesu.

Organizatori norāda: ‘’Mums ir tikpat daudz informācijas, cik ir sniegusi policija. Mēs zinām, ka telšu pilsētiņā divas personas iekļuvušas svešā teltī un pēcāk, visticamāk, pielietojot gāzes pistoli, uzbrukušas diviem aptuveni 25 gadus veciem vīriešiem. Tiklīdz saņēmām informāciju par iespējami notikušo incidentu, uzreiz sazinājāmies ar valsts un pašvaldības policijas pārstāvjiem, kuri visu festivāla norises laiku dežurē ārpus festivāla teritorijas, un kuri informāciju apstiprināja. Nekavējoties pie cietušajiem vīriešiem tika nosūtīta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Cietušie  nogādāti slimnīcā uz pārbaudēm.’’

Organizatori sadarbību ar policiju un policijas darbu vērtē kā profesionālu. Kopš policijas posteņa ieviešanas festivālā, nekārtību skaits, ko izraisa personas, kas atrodas ārpus festivāla teritorijas, kur atrodas arī telšu pilsētiņa un autostāvvieta, ir būtiski mazinājies.

Organizatori norāda, ka jau otro gadu sadarbībā ar Valsts un pašvaldības policiju festivāla norises laikā, ārpus festivāla teritorijas, ir izvietots policijas postenis, kur uz vietas dežurē vairāk kā 20 policijas darbinieku, un festivāla teritorijā par festivāla apmeklētāju drošību rūpējas vairāk kā 60 apsargu.

Policijas darbinieku vidū ir gan valsts policijas, gan pašvaldības policijas pārstāvji. Šobrīd darbs pie izmeklēšanas noris ātri, un notiek cieša sadarbība starp festivāla organizatoriem un policijas darbiniekiem. Festivāla organizatori un policija aicina ikvienu aculiecinieku vakarnakt notikušajam, vērsties policijas postenī pie telšu pilsētiņas iepretim dīķim vai zvanot pa tālruni 110.

Tāpat festivāla organizatori lūdz medijus neizplatīt neprecīzu vai nepārbaudītu informāciju saistībā ar notikušo. Kā arī aicina ikvienu apmeklētāju būt vērīgam un ziņot apsargiem vai policijai, ja tiek manīts kaut kas aizdomīgs vai ir nepieciešama palīdzība, vēršoties personīgi vai zvanot pa tālruni 110 (dežūrdaļa ir informēta par festivāla norisi).

Festivāla programma noris pēc plāna un citi incidenti festivālā nav novēroti. Uz doto brīdi par festivāla muzikālo un radošo programmu priecājas aptuveni 6000 apmeklētāju.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!