Emociju pilnā ceremonijā sadalītas ‘’Zelta mikrofons’’ balvas

Raksta attēls - Emociju pilnā ceremonijā sadalītas ‘’Zelta mikrofons’’ balvas Foto: Paula Čurkste/ Leta

13.02.2019 / Parmuziku.lv

Emociju pilnā ceremonijā sadalītas ‘’Zelta mikrofons’’ balvas

Otrdienas, 12. Februāra vakarā, jau 23. reizi norisinājās Mūzikas ierakstu gada balvas ‘’Zelta mikrofons’’. Balvu pasniegšanas ceremonijā triumfēja reperis Ozols, saņemot trīs balvas, toties Dons, ‘’Instrumenti’’ un ‘’Prāta Vētra’’ ieguva katrs pa divām balvām.

Ozola ‘’Neona pilsēta’’ tika atzīta par labāko hiphopa albumu, bet vēl divas balvas reperis ieguva pateicoties kopdarbam ar Donu, dziesma ‘’Salauzta sirds’’ uzvarēja divās nominācijās – ‘’Gada labākā dziesma un ‘’Gada radio hits’’.

‘’Instrumenti’’ saņēma balvas kategorijās ‘’Gada albums’’ un ‘’Labākais popmūzikas albums’’. Grupa  pateicības uzrunā norādīja, ka ‘’ir gods un liels prieks uzvarēt tik sīvā konkurencē’’, sveicinot grupu ‘’Prāta Vētra’’ un uzsverot solista Renāra Kaupera pozitīvo ietekmi uz pašu.

Divus ‘’Zelta mikrofonus’’ ieguva arī pati ‘’Prāta Vētra’’ – kategorijās ‘’Labākais videoklips’’ par dziesmu ‘’Ogles’’ un ‘’Labākais koncertieraksts’’ par grupas ‘’Skārda bungu tūres’’ koncerta ierakstu Mežaparkā pērnā gada vasarā.

Balvu nominācijā ‘’Labākais alternatīvās vai indie mūzikas albums’’ ieguva sabiedrībā kritiski vērtētā mūziķe Evija Vēbere par ierakstu ‘’Sirdsbūt’’. Zīmīgi, ka ‘’Zelta mikrofonu’’ kategorijā pasniedza tieši Olga Rajecka, kas savā uzrunā apsolījās vairs ‘’nevilkt robežas’’ mūzikā un aicināja cilvēkus darīt tāpat. Abas dziedātājas uz skatuves sirsnīgi apskāvās, apglabājot sabiedrībā radušos negatīvo spriedzi.

Īpaši emocionāls mirklis ceremonijā bija grupas ‘’The Hobos’’ un mūziķu Renāra Kaupera, Ainara Virgas, Normunda Rutuļa, Jāņa Šipkēvica un Arņa Račinska izpildītā ‘’Walk All Night’’ dziesmas versija, kas tika veltīta autonegadījumā cietušajam dziedātājam Rolandam Ūdrim-Balodim.

Ilgas un pelnītas ovācijas no Dailes teātra klātesošajiem izpelnījas komponists Mārtiņš Brauns, kurš saņēma balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā. Pēcāk klātesošie un skatuves mākslinieki ar pašu M. Braunu pie klavierēm vienojās kopīgā ‘’Saule, Pērkons, Daugava’’ dziedājumā.

 

Pilns Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas ‘’Zelta mikrofons’’ ieguvēju saraksts:

Akadēmiskās mūzikas albums

"Mārtiņš Brauns. Daugava" – Latvijas Radio koris, Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns

Alternatīvās vai indie mūzikas albums

"Sirdsbūt" – Evija Vēbere

Mūzikas albums bērniem

"Vilkam tāda dvēselīt'" – 12 Latvijas bērnu vokālie ansambļi un Roberta Kumsāre, Eremijs Sējāns, Andris Sējāns

Džeza, blūza vai soul mūzikas albums

"Baltic" – "Auziņš. Čudars. Arutyunyan"

Elektroniskās vai deju mūzikas albums

"Eight" – "Brimstone"

Hiphopa mūzikas albums

"Neona Pilsēta" – Ozols

Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums

"The Pagan King" – Dažādi izpildītāji, komponists Rihards Zaļupe

Popmūzikas albums

"Atkala" – "Instrumenti"

Roka vai metāla mūzikas albums

"Posts" – "Velns Viņu Zin"

Šlāgera vai kantrī mūzikas albums

"No visa galva griežas" – "Crazy Dolls"

Tautas vai pasaules mūzikas albums

"Tautumeitas" – "Tautumeitas"

Gada dziesma

"Salauzta sirds" – Dons, Ozols

Labākā debija

"You Look Like a Lost Soul" – "Polifauna"

Labākais videoklips

"Ogles" – "Prāta vētra"

Labākais koncertieraksta video

"Skārda bungu tūre. Koncerts Mežaparkā. Prāta vētra"

Origo Zelta dziesma

"Zemes stunda" – ansis, pied. Kristīne Pāže

Gada Radio hits

"Salauzta sirds" – Dons, Ozols

Gada albums

"Atkala" – "Instrumenti"

Mūža ieguldījums Latvijas mūzikas attīstībā

Mārtiņš Brauns

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!