Dziedātāji Sonora Vaice, Nauris Indzeris un Jānis Kurševs aicina uz Valentīndienas koncertu

Raksta attēls - Dziedātāji Sonora Vaice, Nauris Indzeris un Jānis Kurševs aicina uz Valentīndienas koncertu Publicitātes foto

11.01.2017 / Parmuziku.lv

14.februārī jeb visu mīlētāju svētkos – Valentīndienā, kas ne velti tiek dēvēta par gada romantiskāko dienu –, dziedātāji Sonora Vaice, Nauris Indzeris un Jānis Kurševs Rīgas Latviešu biedrības namā notiekošajā Latvijas Operetes fonda rīkotajā dzirkstošajā koncertā priecēs visus, kas sirdī jūtas jauni un mīloši.

Koncerta programmā – populāra skaistākā operešu mūzika un neapolitāņu dziesmas par mīlestību: Johana Štrausa, Franča Lehāra, Imres Kalmana, Eduardo di Kapua, Ernesto de Kurtis, Luidži Denzas (Luigi Denza) skaņdarbi. Koncerta sākums – plkst.19.

“Piedzīvojiet īpašu, pasaules operetes muzikālā strāvojuma caurvītu, pārsteigumiem un mīlestības piepildītu vakaru!” aicina dziedātāji Sonora Vaice (soprāns), Nauris Indzeris (baritons) un Jānis Kurševs (tenors), piebilstot – lai būtu tuvāk saviem skatītājiem, Latvijas Operetes fonds pirmo reizi savu koncertu rīko Rīgas Latviešu biedrības namā.

Krāšņajā koncertā piedalīsies arī Operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā, kurš atklāj, ka šajā vakarā Rīgas Latviešu biedrībā skanēs gan Johana Štrausa polka Zibens un pērkons un valsis „Vīns, sievietes un dziesma”, gan Rozalindas Čardašs no operetes “Sikspārnis” Sonoras Vaices sniegumā, arī Bariņkaja kuplejas un Homonoja čardašs no operetes Čigānu barons Naura Indzera dziedājumā, Franča Lehāra “Tev pieder mana sirds” no operetes „Smaidu zeme” Jāņa Kurševa interpretācijā; arī klausītāju iecienītais Džoakīno Rosīni “Kaķu duets” (Sonora Vaice un Nauris Indzeris), kā arī slavenās neapolitāņu dziesmas – “Mattinata” (Rītausma), “Iemīlējies zaldāts” (O surdato ‘nnammurato), “Skaistā spāniete” (La Spagniola), “Runā par mīlestību, Marju” (Parlami d’amore Mariu), “Atgriezies Sorento” (Torna a Surriento), “Funiculi funicula”, “O sole mio” un daudz citu skaistu, šim vakaram piemērotu skaņdarbu.

 Sonoras Vaices un Naura Indzera vārds komentārus neprasa – abi solisti labi pazīstami Operetes fonda izrāžu apmeklētājiem, kas Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” baudījuši gan izrādes “Balle Savojā” un “Jautrā atraitne”, gan Latvijas Operetes fonda rīkotajos koncertus. Savukārt, par izvēli koncertā pieaicināt tenoru Jāni Kurševu koncerta muzikālais vadītājs Guntars Bernāts saka: “Jāņa balss materiāls ir izcili atbilstošs operetes un neapolitāņu dziesmu repertuāram. Šajā žanrā dziedātājs parādīs vēl nebijušu izteiksmību!”

 Atgādināsim, ka Jānis Kurševs ir absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju leģendārā profesora Kārļa Zariņa un izcilās vokālās pedagoģes Anitas Garančas klasē un Jelgavas Mūzikas koledžas Kordiriģentu nodaļu un vokālo nodaļu. Klausītāji Jāņa sniegumu ir varējuši novērtēt Siguldas Opermūzikas svētkos 2015.gadā, kur viņš dziedāja Antiņa lomu Arvīda Žilinska operas “Zelta zirgs” iestudējumā, izpelnoties slavinošas kritiķu atsauksmes, savukārt Opermūzikas svētku rīkotājs Dainis Kalns vairakkārt ir norādījis uz Jāņa balss tembra līdzību ar izcilā latviešu tenora Jāņa Zābera balsi.

 Jānis Kurševs pirms vairākiem gadiem piedalījies arī Johana Štrausa operetes “Čigānu barons” iestudējumā, savukārt beidzamajā laikā viņš uzstājas dažādos koncertos gan kā solists,  gan kopā ar Latvijas Pareizticīgās baznīcas vīru kori “Logos”, bet aprīlī viņš uzstāsies kopā ar Latvijas Radio kori, atskaņojot programmu “Tavs vārds. Daugava”.

Biļetes uz koncertu var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!