Dūdu un bungu grupa “Auļi” ieskandina Jaņa Rozentāla gleznu

Raksta attēls - Dūdu un bungu grupa “Auļi” ieskandina Jaņa Rozentāla gleznu Ekrānšāviņš

06.01.2017 / Parmuziku.lv

LR6 – Latvijas Universitātes radio NABA šodien publisko otro singlu no oriģināldziesmu izlases “Janis Rozentāls. Bez vārdiem” – dūdu un bungu grupas “Auļi” skaņdarbu “Bārenīte”. Izdevniecības NABA MUSIC/Melo Records veidotajā izlasē iekļautas muzikālas versijas par mākslinieka Jaņa Rozentāla daiļradi. Izlases prezentācijas pasākums norisināsies piektdien, 27. janvārī mūzikas klubā Nabaklab.

Līdz šim savā jaunradē grupa “Auļi” ļoti bieži meklēja iedvesmu tautasdziesmās, taču šoreiz iedvesmai tika izvēlēta mākslinieka Jaņa Rozentāla glezna “Bārenīte”. 

Līdzīgi kā pārējie izlases tapšanā iesaistītie mūziķi, arī grupas “Auļi” dalībnieki skaņās pārtulkojamo mākslinieka gleznu izvēlējās paši: “Aplūkojot Jaņa Rozentāla gleznas, "Bārenīte" bija pirmā, kas uzrunāja vizuāli un tajā pašā brīdī sāka raisīties domas par to, kā tas varētu skanēt.”

Iegūto pieredzi grupas dalībnieki vērtē atzinīgi: “Tas ir ļoti interesants process, skatīties uz kaut ko un saklausīt, kas tajā ir paslēpies, izvilināt to ārā. Noskaņa šajā gleznā ir nedaudz sērīga, nedaudz vientuļa un drēgna, bet tajā pašā laikā ar gaišu, cerību pilnu skatu nākotnē un pārliecību, ka izdosies! Šīs ir tās sajūtas, kādas redzam, skatoties uz "Bārenīti", un kādas esam mēģinājuši ielikt savā skaņdarbā.” Ieraksts tapis studijā “Lauska” Kaspara Bārbala vadībā.

Izlasē “Janis Rozentāls. Bez vārdiem” piedalās arī elektroniskās mūzikas pārstāvis Oyaarss, komponists Edgars Raginskis, perkusionists Nils Īle, folkgrupas “Ēnu kaleidoskops” līdera Mārtiņa Linka soloprojekts “Vārna”, muzikālās apvienības “Tur un tur”, “Das Sonntags Legion”, “Marta Migla”, eksperimentāli elektroakustiskais projekts “Sound Meccano”, kā arī mūziķi Haralds Sīmanis, Ingus Baušķenieks, Kashuks un Oskars Jansons.

Radio NABA iecere, veidojot šo instrumentālo skaņdarbu izlasi, bija radoši aptvert un interpretēt mākslinieka Jaņa Rozentāla daiļradi visā tās daudzveidībā, tādējādi simboliski noslēdzot mākslinieka jubilejas gadu ar Latvijas mērogā nebijušu projektu, kurā novērojama divu nozīmīgu mākslas žanru – mūsdienu neatkarīgās mūzikas un par klasiķi dēvējamā Jaņa Rozentāla mākslas – satikšanās.

Izdevniecība NABA MUSIC/Melo Records, kas izveidota 2001. gadā kā viens no radio NABA projektiem, līdz šim izdevusi jau vairāk nekā četrdesmit ierakstus, dažādus albumus, singlus un izlases. Oriģināldziesmu izlases “Janis Rozentāls. Bez vārdiem” izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!