“Ducele” laiž klajā savu pirmo albumu “Tā viš i…”

Raksta attēls - “Ducele” laiž klajā savu pirmo albumu “Tā viš i…”

08.06.2017 / Parmuziku.lv

7.jūnijā tika prezentēts ekoloģiskās mūzikas grupas “Ducele” pirmais albums “Tā viš i…”, kurš nāk klajā izdevniecības “Mikrofona ieraksti” paspārnē.

Plašākā sabiedrībā “Ducele” sevi piesaka kā ekoloģiskās mūzikas jeb “folk/hipster/svingeru roka orķestri”. Kādēļ tāds apzīmējums – beidzot draugiem, radiem un medijiem skaidro grupas līderis Arnis Veisbārdis:

Mēs ilgi domājām žanrisko apzīmējumu, kur lai sevi iedala. Tad mūsu albumu studijas variantā meita parādīja kādai paziņai un viņa teica: “Klau, bet Tavs tēvs spēlē tādu folk-hipster-roku!”. Kāpēc vēl tie svingeri klāt? Jo moderni ir atzīties visās vājībās. Mēs atzīstamies, ka mums to patīk darīt kopā! Spēlēt. Un mainīties ar instrumentiem. Un paldies arī Kārlim Rudram Jirgenam, kurš palīdz mums arī studijas ierakstā.

Izdevniecības “Mikrofona ieraksti” direktore Elita Mīlgrāve stāstīja: “Grupas Ducele runas vīrs Arnis Veisbārdis izvēlējies prezentēt albumu tieši savā vārda dienā un tādā īpašā vietā, kā Valsts Mākslas muzeja kupola zālē, tāpēc šodien šeit ir īpaša atmosfēra. Katrs grupas dalībnieks ir īpašs, jo pārvalda vairākus instrumentus un visi kopā rada šo unikālo Duceles stilu. Mums šis projekts bija patīkams pārsteigums un Mikrofona ieraksti ar lielu entuziasmu un ticību pieķērās tā realizācijai.”

Arnis Veisbārdis dalījās atmiņu stāstos par to, kā aizsākās šī grupa: “Pagājušā vasarā Uģis Prauliņš mani uzaicināja pie sevis ciemos un teica, lai paņemu līdzi ģitāru – uzspēlēsim dažus gabalus. Uzspēlējām un tad pie manis pienāca Paula, Uģa meita, un teica: “Klausies, Arni, Tev taču sanāk! Ar manu tēvu jau diez vai kas izdosies, bet ņem pats ģitāru rokā un dari!”. Tā nu man nebija miera un zvanīju Alviķim. Viņš droši vien nodomāja, ko gan es, 25 gadus neko nedarījis, gribu tagad iesākt.”

Šajā brīdī stāstu pārņem pats Andris Alviķis: “Bet tad Arnis pats atbrauca uz studiju parunāties. Man gan tajā dienā bija jāiet uz izstādes atklāšanu – Siguldā ir lieliska māksliniece Zanda Puče. Arnis atnāca man līdzi, nedaudz uzspēlējām atklāšanā, un tā viss arī aizgāja. Zanda tagad ir mūsu logo autore!”

Grupa atzīst, ka “īstenībā viņu mūzika ir pārdomu dziesmas, dzīve nav nemaz tik salda. Tās ir dziesmas ar sinepju plākstera piedevu, jo mazliet iekož un mazliet dziedē”.

“Ducele” pasākumā izpildīja sešas dziesmas no jaunā albuma, katru no tām ilustrējot ar īsu stāstu. Mūziķi katrs nāk no sava novada, kas viņu dziesmu krājumu padara vēl jo bagātīgāku un daudzveidīgāku. Izpildot dziesmu “Nojāsim mēs uz Ķezbieriem”, uz skatuves kāpa burvīgs puiku trio - “Ducelei” pievienojās projekts “Pie Duceles” jeb brāļi Grīnbergi, kuri meistarīgi pārvaldīja sitamos instrumentus un perkusijas.

Dziesmas “1 un 1 es esmu” ierakstā dzirdama arī soliste Ieva Sutugova, kura pievienojās arī prezentācijas pasākumā dziesmas izpildījumā. Mūziķi dalībnieki ilgi domājuši, kura no mūsdienu latviešu mūzikas dīvām vislabāk atbilstu viņu prasībām un secinājuši, ka “Ievai Sutugovai ir vismaigākā, meitenīgākā un nevainīgākā balss”. Ieva piebilda, ka “viss notiek, kā jānotiek, jo tīras Zemgales grupā “Ducele” nav, tad nu es būšu tā Zemgales balss”.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!