"DigiTop100" atklāj - Latvijas iedzīvotāji visvairāk klausījušies Elvisu Presliju un Instrumentu jauno albumu

Raksta attēls - "DigiTop100" atklāj - Latvijas iedzīvotāji visvairāk klausījušies Elvisu Presliju un Instrumentu jauno albumu Foto: Commons.wikimedia.org

18.12.2017 / Parmuziku.lv

Turpinot pētīt Latvijas mūzikas klausītāju gaumi un populārāko mūziku digitālajā vidē, "DigiTop100" arī šajā nedēļā atklāj straumētākās dziesmas. Topa lielākais pārsteigums - Latvijas iedzīvotāji, gaidot svētkus, arvien biežāk iegādājas Elvisa Preslija Ziemassvētku izlasi.

Ja pagājušajā nedēļā grupas „U2” albums „Songs of Experience” debitēja ceturtajā vietā, tad šonedēļ albums atrodams vien piecdesmit septītajā pozīcijā. Albumu top10 nedēļas laikā nav daudz mainījies, taču lielākais jaunums ir grupas „Instrumenti” jaunais albums „Atkala”, tas ierindojies vietējā mēroga albumu topa pirmajā vietā. 

Singlu desmitnieks nedēļas laikā sagādājis daudz pārsteigumus. Pirmais no tiem ir fakts, ka desmitniekā vairāk nav atrodams slavenību Eda Šīrana un Bejonsē kopdarbs, kas, nu, gozējas vien topa divpadsmitajā vietā. 

Straumētāko dziesmu desmitnieku atklāj dueta „Элджей&Feduk” dziesma „Розовое вино” (Rozā vīns). Duets jau divpadsmit nedēļas atrodas topā, bet tikai šonedēļ tiem izdevies iekļūt labāko desmitniekā. Элджей ir gados jauns reperis no Novosibirskas, kurš gluži kā daudzi no mums ir mācījies mūzikas skolā un nav bijis par to sajūsmā. Reiz tīņa gados nokļūstot repa duelī mākslinieks sapratis, ka tas ir viņa aicinājums. Spēcīgs topa jaunums ir reperis G-Eazy no Amerikas, kura saknes meklējamas Ukrainā, dziesma „Him&I”, kuru viņš izpilda kopā ar Halsey, debitējusi singlu topa trešajā vietā.

Kārtējais Ziemassvētku pārsteigums „DigiTop 100”, šoreiz starp reperu izpildītajiem hītiem gaisu mazliet atsvaidzina dziedātājas Meraijas Kerijas superhīts „All I want for Christmas ir you”, skaņdarbs ierindojusies otrajā vietā. Savukārt pirmā vieta jau trīspadsmito nedēļu nemainīga, to ieņem reperis Post Malone un viņa hits „Rockstar”.

Vērojot vietējā mēroga singlu topu ir skaidrs - šī ir grupas „Instrumenti” nedēļa, Top 10 atrodamas veselas astoņas mākslinieku apvienības dziesmas no kurām pirmajā vietā ierindojies hīts „Visa par daudz”. Otro vietu ieņem grupa „Prāta vētra” ar dziesmu „Tevis dēļ”, tāpat „Prāta vētra&Musiqq” kopdarbs „Debesis iekrita tevī” ierindojusies topa piektajā vietā, bet pārējās desmitnieka pozīcijas aizņem grupas „Instrumenti” dziesmas.

Jau nākamajā nedēļā "DigiTop" piedāvās ielūkoties, kādas izmaiņas topā novērojamas šajā nedēļā. Ar datiem iepazīties katru sestdienas rītu plkst. 11.00 iespējams radio StarFM īpašajā raidījumā. 

*Titulattēlā izmantots commons.wikimedia.org attēls ar CC licenci

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!