Darbības pirmajos trīs mēnešos fonds “Līdzskaņa” sniedzis palīdzību jau pieciem Latvijā zināmiem māksliniekiem

Raksta attēls - Darbības pirmajos trīs mēnešos fonds “Līdzskaņa” sniedzis palīdzību jau pieciem Latvijā zināmiem māksliniekiem Foto Veronika Vilhelma

23.05.2017 / Parmuziku.lv

Ir aizritējuši tikai trīs mēneši, kopš šā gada februārī savu darbību uzsāka sociālā atbalsta fonds nelaimē nonākušiem mūziķiem un producentiem “Līdzskaņa”. Un šajā īsajā periodā paveikts daudz – ir apstiprināti jau pieci palīdzības pieteikumi, rīkots labdarības koncerts, kā arī fonds iesaistījies grupas “Da Gamba” rīkotajā atbalsta iniciatīvā.

 

Pirmajos darbības mēnešos fonda valde lēma par palīdzības sniegšanu pieciem māksliniekiem – komponistam Aleksandram Kublinskim nodrošināts atbalsts rehabilitācijai, veikts līdzmaksājums mūziķa Daiņa Dobelnieka kājas protēzes iegādei, dziesminiekam Valdim Atālām (Vladimirs Šatrovskis) apstiprināts palīdzības pieteikums nepieciešamajai operācijai, savukārt dziedātājam Robertam Gobziņam nodrošinātas fizioterapijas nodarbības. Atbalsts sniegts arī mūziķim Rolandam Balodim – Ūdrim, jeb Ūdrītim, kam nepieciešami asistenta pakalpojumi un kāpurķēžu ratiņkrēsla pacēlājs

 Dziesminieks Valdis Atāls stāsta: “Man šī palīdzība ir ļoti svarīga. Pateicoties tai, es varu  pabeigt rakstīt grāmatu un turpināt priecāties par dzīvi. Ārkārtīgi silti, ka organizācija, kas gadā par blakustiesībām, būdami radoši, palīdz un atbalsta. Tas ir svarīgi, jo tiek novērtēts cilvēks un viņa radošais gars. Diemžēl no valsts iestādēm tādu palīdzību sagaidīt nevarēju, nebija arī citu variantu, kur vēl to saņemt. Ir būtiski, ka blakus ir cilvēki, kas palīdz un rada kopuma un draudzīguma sajūtu, veido dzimtenes sajūtu. Ir liela māksla palīdzēt otram cilvēkam, un esmu iedvesmots radošam darbam. Kā māksliniekam un mūziķim šī ir iespēja būt atkal spožam un radošam.”

Sociālā atbalsta fonds “Līdzskaņa” ir biedrības Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) iniciatīva. Taču, lai fonds pilnvērtīgi spētu darboties un sniegt palīdzību pēc iespējas vairāk Latvijas mūziķiem un producentiem, tiek vākti arī ziedojumi, fonda mājaslapā www.lidzskana.lv, kā arī vietnē www.ziedot.lv, aicinot pret ziedojumiem iegādāties latviešu izpildītāju CD un DVD diskus. Martā ziedojumu piesaistei tika organizēts arī fonda labdarības koncerts. Fonds ir pateicīgs ziedotājiem, kas snieguši atbalstu vairāk nekā 2000 EUR apmērā. 

“Pirmajā ceturksnī fondam “Līdzskaņa” darba bija pilnas rokas. Mēs ne tikai izskatījām palīdzības pieteikumus, bet arī aktīvi iedrošinājām mūzikas industrijas pārstāvjus iesniegt pieteikumus par kolēģiem, kuriem nepieciešams atbalsts. Tāpat aktīvi strādājām pie fonda atpazīstamības veicināšanas, kurā nenovērtējamu palīdzību sniedza paši mūziķi, piedaloties fonda organizētajā labdarības koncertā. Mūziķi, producenti un citi radošo industriju pārstāvji, mūsuprāt, ir viena no vismazāk sociāli aizsargātām sabiedrības daļām. Cilvēki ikdienā priecājas par mākslinieku radītajiem darbiem, bet brīdī, kad notiek nelaime, viņi nereti tiek aizmirsti un pamesti likteņa varā. Tāpēc svarīgi, ka šobrīd mūziķiem un producentiem ir fonds, kurā tie var saņemt nepieciešamo atbalstu ,” stāsta biedrības LaIPA un sociālā atbalsta fonda “Līdzskaņa” izpilddirektore Liena Grīna.

Fonds “Līdzskaņa” iesaistījās arī grupas “Da Gamba” iniciatīvā, koncertos vācot ziedojumus vijolnieces Evas Binderes dēla atbalstam. Runājot par nākotnes plāniem, šobrīd fonds turpina saņemt un gaida aizvien jaunus palīdzības pieteikumus, tos iespējams iesniegt fonda mājaslapā www.lidzskana.lv. Ja jūsu paziņu vai ģimenes lokā ir mūziķi, kuriem nepieciešams atbalsts, aicinām nebūt vienaldzīgiem un iesniegt palīdzības pieteikumus. Tāpat fonds “Līdzskaņa” jūlijā piedalīsies sarunu festivālā “LAMPA” Cēsīs, kur diskutēs par sociālā atbalsta jautājumiem radošo industriju pārstāvjiem Latvijā. Vasaras beigās fonds organizēs radošo nometni, kurā apvienosies gan šī brīža aktīvie mūziķi, gan tie, kuri vairs aktīvi nemuzicē veselības vai sadzīvisku problēmu dēļ.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!