Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls "Vadātājs" februārī piedāvā 2 jaunus pieturas punktus

Raksta attēls - Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls "Vadātājs" februārī piedāvā 2 jaunus pieturas punktus Attēlā: grupa "Sigma", publicitātes foto

06.02.2017 / Parmuziku.lv

Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls „Vadātājs” ziemas mēnešos steidz apceļot skaistākās Latvijas vietas un, turpinot decembrī uzsākto ziemas pieturu sesiju, februārī aicina pievienoties divos izbraukumos. Kā pirmā pietura 10. februārī tiek iezīmēta Veselavas muiža Priekuļu novadā, savukārt 18. februārī visi ir laipni aicināti atklāt Ungurmuižas burvību Pārgaujas novadā.

Abas minētās muižas Vadātājs apdzīvos gan ar mūziku, teātri un filmām, gan arī kustību — laikmetīgās un tradicionālās tautas dejas izpausmēs. Vakara programmas veidos gan dažādi jauni ceļa biedri — mākslinieki, kas līdz šim nav ņēmuši dalību festivāla organizētajos braucienos, gan arī uzticīgākie festivāla biedri un līdzdibinātāji.

Veselavas muižas pieturā festivālam pievienosies indīroka grupa „Sigma”, kā arī laikmetīgās deju grupas “Ārā” dejotāji Jānis Gediņš un Rūdolfs Putniņš horeogrāfes Agates Bankavas veidotajā laikmetīgās dejas izrādē „Fafabulala”. Kā īpašs viesis tiek gaidīts projekts „Tamsaule”, ko veido dziedātāja un dziesmu tekstu autore no Lietuvas. Tāpat jaunas vēsmas Vadātāja programmā ienesīs nesen kā atklātā etīžu teātra „Nerten” 12. sezonas izrāde un jaunieši no tautas deju kolektīva „Veselava”.

Savukārt Ungurmuižas kungu mājā izskanēs Sniedzes Prauliņas un viņas pavadošās grupas koncerts , kā arī Edgara Šubrovska šim vakaram īpaši sarūpētā solo programma. Komiķis Denis Tulpe programmā „Kāds  sakars” būs apkopojis savus labākos stāstus, lai uz ikdienišķām lietām un problēmām mēs palūkotos ar smaidu. Savukārt horeogrāfe Anne-Birthe Norde ar laikmetīgās dejas izrādi „Sway” pētīs dejas un vizuālās mākslas mijiedarbību. Vietējo mūziķu sadaļā festivāla organizatori ir atklājuši muzikālo apvienību „Smilšu 13” no Pārgaujas novada, kas izpilda sev tīkamas dažādu dziesmu kaverversijas. Abu augšminēto pieturu neiztrūkstošs vakara elements būs arī latviešu režisoru īsfilmas, kas debitējušas pēdējo trīs gadu laikā, ir izrādītas kino skatēs un dažas no tām arī saņēmušas atzinības un apbalvojumus.

Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls „Vadātājs” ir draudzīgs gan ģimenēm ar bērniem, gan arī jauniešiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas un gaidīsim ikvienu, kuram ir interese par mūsdienu kultūras aktualitātēm.

Festivālu "Vadātājs"* organizē biedrība „HI” un to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Par festivāla „Vadātājs” aktualitātēm aicinām sekot: www.facebook.com/CelojosaisFestivalsVadatajs un @vadatajsfest Twiterī.

*Ceļojošā mūzikas un mākslas festivāla „Vadātājs” mērķis ir piedāvāt kvalitatīvu un saistošu kultūras piedāvājumu ārpus galvaspilsētas. Ar šo ceļošanu pa skaistām un īpašām Latvijas pieturām „Vadātājs” vēlas izcelt jaunas kultūras pasākumu norises vietas, aktualizēt sadarbības iespējas reģionos un iepazīstināt vietējo publiku ar aktuālām kultūras parādībām.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!