“Bigbank Latvijas pērles” prezentē šī gada festivāla ideju un programmu

Raksta attēls - “Bigbank Latvijas pērles” prezentē šī gada festivāla ideju un programmu Publicitātes foto

02.06.2017 / Parmuziku.lv

Festivāls 25., 26. un 27. augustā Dzintaru koncertzālē pulcēs latviešu mūzikas mīļotājus.

Saulainā piektdienā viesnīcas “Gutenbergs” terasē pulcējās ievērojamie dzejnieki Jānis Peters, Māra Zālīte un Guntars Račs kopā ar iemīļotiem mūziķiem, kā Normunds Rutulis, Aija Andrejeva, Antra Stafecka, Viktors Lapčenoks, Marija Naumova, Samanta Tīna, Mārtiņš Ruskis un citi, lai plašāk stāstītu par festivālu “Bigbank Latvijas pērles”.

Jau ceturto gadu rīkojam šo festivālu, katrreiz ceļot godā kādu citu dziesmu autoru, izpildītāju vai dziesmu tematiku. Mūziķi ar dzejniekiem satiekas daudz retāk, tāpēc šogad vēlējāmies pievērst uzmanību tieši viņiem, jo tomēr - "iesākumā bija vārds". Un vēlamies, lai dzejai un mūzikai ir brīnišķīgs izpildījums, ko nodrošinās lielisku un iemīļotu mūziķu izlase, 

festivāla ideju pauda tā producente Elita Mīlgrāve.

Māra Zālīte, kurai veltītais vakars izskanēs sestdien, 26.augustā, atzīst: "Biju stāvā sajūsmā par šī gada festivāla ideju. Kolosāli, ka tiek celti godā arī dziesmu vārdi, jo mums, latviešiem, ir fantastiskas dziesmu vārdu tradīcijas, sākot jau ar tautas dziesmām. Es jūtos daudz bagātāka, izjūtu klātesošo laikmeta garu, ja nosauc gan komponistu, gan dziesmu vārdu autoru. Bieži vien tekstu autori ir neatņemama mūziķa repertuāra sastāvdaļa - Menuets nav iedomājams bez Māra Čaklā dzejas, Pērkons - bez Klāva Elsberga un Māra Melgalva. Esmu pagodināta būt šādā kompānijā - kopā ar Peteru un Raču." Ilustrējot Zālītes dziesmu tekstu vakaru, Aija Andrejeva izdziedāja "Mežā" no sava jaunākā albuma, kur visu vārdu autore ir tieši Māra Zālīte.

Dzejnieks Jānis Peters klātesošos priecēja ar atmiņu stāstiem: "Man ir liels gods un prieks, ka uzmanība ir pievērsta tieši dzejniekiem, lai gan brīžiem mūzika pati par sevi ir tik ģeniāla, ka teksts nemaz nav vajadzīgs. Bet tomēr man gribētos izskaust vārdu "teksti", jo pareizāk būtu "vārdi" vai "dzeja". Mana sadarbība ar Maestro Raimondu Paulu ir ilggadēja, bet sākums bija tāds, ka mēs tikāmies katru dienu, jo man bija grūti kaut ko iestāstīt. Es mēdzu uzrakstīt vārdus, parādīju Paulam un viņš sāka smieties. Savulaik arī uzrakstīju vārdus "Par pēdējo lapu", ko tolaik gan sauca citādāk. Pauls paskatījās un teica: "Nē, dziesmai nav nekāda sakara ar to, ko tu esi uzrakstījis". Bet lielākoties mums tomēr ir veicies."

Viktors Lapčenoks Normunda Jakušonoka pavadījumā izpildīja dziesmu "Zilā", kura bija pirmā Raimonda Paula dziesma ar Jāņa Petera vārdiem un arī pirmais ieraksts skaņu platē Lapčenoka izpildījumā.

Bigbank Latvijas filiāles vadītājs Artis Bērziņš atzina, ka gaisotne preses konferencē ir ļoti radoša un patīkama: "Jāpiekrīt Mārai Zālītei, ka tieši dziesmu vārdi paliek atmiņā. Arī es, kad pirmo reizi izdzirdu dziesmu, pēc tam dungoju nevis melodiju, bet gan atkārtoju vārdus. Latviešu mūzika vasarā koncertos skan pārāk maz, Dzintaros vēl mazāk, un šis ir tas minimums, ko mēs kā atbalstītāji varam palīdzēt izdarīt. Esam priecīgi būt šādā kompānijā un novēlu, lai visiem izdodas skanīgi un brīnišķīgi trīs festivāla vakari!"

Festivāla noslēguma vakars tiks veltīts Guntara Rača dzejai un dziesmām. Račs stāsta: "Man ir liels prieks, ka dzejnieki turpina rakstīt, komponisti komponēt, un mūziķi turpina izpildīt. Un esmu svēti pārliecināts par seno patiesību, ka bez labas dzejas labas dziesmas nesanāk. Sanāk lipīgas, populāras un visādas, bet labas ir tikai dažas. Kopš mana pēdējā jubilejas koncerta ir sarakstīta virkne jaunu dziesmu, bet festivālā daudz dzirdēsim arī vecos, labos hitus, kā arī man ļoti mīļos kora skaņdarbus, ko esmu sarakstījis kopā ar Uldi Marhileviču."

Račs iepazīstināja ar senu vārdu - "Saldās sejas" - kolektīvu, kurš nekad nav koncertējis, lai gan dibināts jau tālajā 1982.gadā kopā ar Tomasu Kleinu. Atjaunotā sastāvā "Saldās sejas" arī priecēja sanākušos, izpildot dziesmu "Muzikants" un kopā ar solisti Katrīnu Binderi skanēja "Diena".

Festivāls “Bigbank Latvijas pērles” notiks no 25. līdz 27.augustam Dzintaru koncertzālē. 25.augusts veltīts Jāņa Petera dzejai, 26.augusts – Māras Zālītes, savukārt, 27.augusts Guntara Rača dziesmu vārdiem. Biļetes uz festivālu pieejamas “Biļešu serviss” kasēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!