Atradums no 80-tajiem: latgaliski dziedoša glemroka grupa “Fenikss” (VIDEO)

Raksta attēls - Atradums no 80-tajiem: latgaliski dziedoša glemroka grupa “Fenikss” (VIDEO) Publicitātes foto

01.03.2017 / Parmuziku.lv

Grupa “Fenikss” sāka darboties astoņdesmito beigās. Tās sastāvu veidoja ludzānieši, kuri iedvesmojās no tajā laikā populārā smagā metāla.

“Fenikss” līderis Aleksandrs Čunskis, pēc tautības krievs, iemīlējies latviešu valodā tik patiesi, ka deviņdesmitajos gados “Fenikss” kļuva par vienu no Atmodas laika ideju nesošām grupām.

“Grupas pamats veidojies jau septiņdesmito gadu beigās, kad tajā apvienojās klasesbiedri. Tās sastāvs vairākkārt mainījies – par grupas līderi uzskatāms Aleksandrs Čunskis. Klausoties un ietekmējoties no grupām: “Led Zeppelin”, “Rainbow”, “Aerosmith”, “Judas Priest”, viņi radīja līdzīga stila mūziku.

Kad kādu laiku jau bija spēlējuši, mūziķi sapratuši, ka grupai nepieciešams īsts vokālists. Šī jautājuma risināšanā palīdzējis grupas fans, ieteikdams Viktoru Baikovu.

Drīz vien grupa sāka gūt pirmos panākumus, spēlējot festivālā "Liepājas dzintars", "Latgales mūzikas televīzijas festivālā", festivālā "Durvis" un citur. Lai gan grupas dalībnieki ir krieviski runājoši, viņi sevi uzskatīja par Latgaliešiem, un arī dziesmu teksti tika radīti latgaliešu izloksnē.

Par visveiksmīgāko dziesmu grupa uzskata "Latgalīt", kurai par pamatu ņemts kādas divdesmito gadu Mērdzenes ciema dzejnieces dzejolis,” stāsta Arnis Slobozanins, kurš grupu pierunājis ar 20 minūšu programmu atgriezties uz skatuves, 5. maijā Latgales Kongresa simtgadei veltītās “Latgaliešu mūzikas nakts” ietvaros.

Grupa "Fenikss" arī vizuāli atdarināja savu elkus, publicitātes foto.

Grupas " Fenikss" zelta sastāvs. Aleksandrs Čunskis – ğitāra, Oļegs Sivohins – basğitāra, Viktors Baikovs – balss, kurš šobrīd veiksmīgi darbojas grupā "Taizels", un Andris Boļševics - bungas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!