Arnis Slobožaņins piedāvā noklausīties dziesmu “Marts”

Raksta attēls - Arnis Slobožaņins piedāvā noklausīties dziesmu “Marts” Publicitātes foto

01.03.2022

Grupas “Dabasu Durovys” līderis Arnis Slobožaņins, sadarbībā ar jauno mūziķi Amandu Lapu un citiem Latgales mūziķiem klausītāju vērtējumam nodot jaunu dziesmu.

Dziesmas vārdu autore ir Ziemeļlatgales rakstniece Annele Slišāne. Melodija skaņdarbam radās, Latvijas radio Latgales studijas raidieraksta “Puslopys” radīšanas laikā. Raidierakstā, kura viens no vadītājiem ir dziesmas autors, uz sarunu tiek aicināti dažādi Latgales rakstnieki, un vienam no viņu darbiem tiek radīta arī vienkārša muzikāla etīde. Šoreiz šī etīde pārtapa pilnvērtīgā dziesmā.
Skaņdarbs “Marts” vēsta par laiku, kad ziema vēl īsti nav beigusies, bet gaisā jau pamazām jūtams pavasaris. Martā dabā var vērot interesantu parādību – vakaros, skaidrā laikā, debesīs vienlaicīgi var redzēt gan sauli, gan mēnesi. Tas simboliski ataino, ka joprojām klātesoši ir abi gadalaiki.

Dziesmas ierakstā piedalījās Arnis Slobožaņins (ģitāra, balss), Einārs Lipskis (taustiņi, ģitāra, akordeons, bouzuki, mandolīna), Mārcis Lipskis (bass), Jurģis Lipskis (bungas), Pēteris Daugulis (stabule), Amanda Lapa (balss)
Dziesma ierakstīta Eināra Lipska mājas studijā, dziesmas pēcapstrādi veica Armands Treilihs. 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!