Ar vienīgo koncertu Baltijā nākamā gada martā uzstāsies Fever Ray

Raksta attēls - Ar vienīgo koncertu Baltijā nākamā gada martā uzstāsies Fever Ray Publicitātes foto

14.11.2017 / Parmuziku.lv

Zviedru elektroniskās mūzikas grupas “The Knife” soliste Karina Dreijera (Karin Dreijer) sava solo projekta “Fever Ray” ietvaros 2018. gada 2. martā uzstāsies Lietuvā, Viļņas koncertzālē Compensa.

Karinas Dreijera balsij piemīt gan spalgums, gan dziļums. Balsi papildinot ar tehnoloģiju iespējām, tiek radīta muzikāli sarežģīta un noslēpumaina noskaņa. Arī vizuāli mūziķe saglabā noslēpumainību, uzstājoties dažādos tērpos, maskās, ar apgleznotu seju.

Starptautisku atpazīstamību Karina Dreijera iemantoja, kopā ar brāli izveidotajā elektroniskās mūzikas grupā “The Knifes”. Savukārt 2009. gadā Karina debitēja kā solo māksliniece “Fever Ray”, par savu debijas albumu saņemot kritiķu un klausītāju atzinību. Albuma singls "If I Had a Heart" plaši tika izmantots TV seriālu “Vikings”, “Person of Interest”, “Breaking Bad” un “Wentworth” skaņu celiņos.

Šī gada 27. oktobrī “Fever Ray” izdeva savu otro albumu “Pluge”. Albumu var dēvēt par elektropopu ar eksperimentālajai mūzikai raksturīgām iezīmēm. Tā fokusā ir ar seksualitāti saistītas tēmas, kas drosmīgi tiek apskatītas kā personīgā, tā arī politiskā kontekstā. Albuma singliem dizaineris Martins Falks (Martin Falck) radījis fantastiskus, baisus videoklipi:

Mūzikas kritiķi “Pluge” velta atzinīgus vārdus, slavējot Karinas individuālismu – viņas spēju paust politisku, ar seksualitāti saistītu vēstījumu vienlīdz klausītājiem ļaujot izbaudīt mūziku, kas ir brīva no šo nopietno tēmu svara.

Šobrīd “Pluge” var noklausīties mūzikas digitālajos straumēšanas servisos, bet 2018. gada februāri, “Fever Ray” dodoties Eiropas koncerttūrē, albums būs pieejams arī CD un vinila formātā. Eiropas koncerttūres ietvaros “Fever Ray” uzstāsies 22 valstīts, tajā skaitā 2. martā ar vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies Viļņas koncertzālē Compensa.

Biļetes iepriekšpārdošanā būs pieejamas:

14. novembrī no plkst. 12 www.feverray.com

15. novembrī no plkst. 12 internetā, ar www.8dw.lt atrodamo kodu.

17. novembrī biļetes būs pieejamas vispārējā pārdošanā šeit.


ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!